Українці зобов’язані заплатити податки за свої машини: коли і як можуть покарати

3335

Українці, які володіють машинами вартістю від 2,2 млн грн і віком не більш ніж п’ять років, повинні заплатити 25 тис. грн податку. На це дають 60 днів із моменту отримання квитанції.

Як йдеться в ст. 267 Податкового кодексу, квитанція надійде за місцем реєстрації. Якщо ж не заплатити протягом 60 днів, сума податку буде рости. Так, сплата в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава), – пише obozrevatel.

Користуватися машиною можна і в заставі, але продати або подарувати її не вийде. Ба більше, податківці мають право стягнути автомобіль, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а решту повернути вже колишньому власнику автомобіля. Правда, така ситуація – велика рідкість. Найчастіше боржники після податкової застави відразу ж платять за рахунками.

Нагадаємо, в Україні низка “слуг народу” пропонує збільшити податок на машини з 25 тисяч гривень до 6 мінімальних зарплат (36 тисяч гривень). Крім того, розширять і перелік автомобілів, за які потрібно щорічно платити в бюджет.