Українці вважають, що Зеленський не виконав власних зобов’язань щодо боротьби з корупцією – соцопитування

949

57,6% опитаних назвали президента відповідальним за успіхи і провали у боротьбі з корупцією.

57,6% мешканців міст України називають президента України Володимира Зеленського відповідальним за боротьбу із корупцією. При цьому 81,6% вважають, що він не виконав власних обіцянок щодо боротьби із корупцією. Такі результати соціологічного опитування, проведеного дослідницькою компанією Active Group у період 29 листопада – 1 грудня 2021 року, – пише 5 канал.

Основну відповідальність за боротьбу з корупцією українці покладають саме на президента. 57,6% опитаних назвали його відповідальним за успіхи і провали у боротьбі з корупцією, а 48,7% – вважають, що саме президент повинен бути основним ініціатором реформ у сфері боротьби з корупцією.

На другому місці – Верховна Рада України (45,4% і 31,8% відповідно). Уряд вважають відповідальним за боротьбу з корупцією 29,2%, а основним ініціатором реформ – 12,6% респондентів.

Відповідальні за боротьбу з корупцією

При цьому українці невисоко оцінюють виконання Володимиром Зеленським своїх обіцянок щодо боротьби з корупцією:

  • 11,1% вважають, що президент свої обіцянки виконав (2% – повністю, 9,1% – частково),
  • тоді як 81,6% іншої думки (35,3% – “скоріше не виконав”, 46% – “зовсім не виконав”).

Виконання обіцянок президентом

Оцінюючи різні установи, до обов’язків яких входить боротьба з корупцією, українці поставили їм такі оцінки за п’ятибальною шкалою:

  • найгірший показник в Офісу генерального прокурора (1,78 з п’яти);
  • далі з фактично однаковим результатом у рейтингу розташувалися НАЗК і САП (1,86 та 1,87 балів відповідно);
  • НАБУ отримало оцінку 1,91 бала;
  • найефективнішим органом виявився “традиційний” орган боротьби з корупцією – Міністерство внутрішніх справ, якому українці поставили оцінку 2,33 бали.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією Active Group у період 29 листопада  – 1 грудня 2021 року методом особистих інтерв’ю. Географія: міста України з населеннями 50 тис. і більше, за винятком окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини