Українці довіряють всього чотирьом партіям: що говорить закрита соціологія

942

У Верховну Раду проходить всього 4 політичні партії. “Слуга народу” сміливо утримує більшість, а партія Святослава Вакарчука “Голос” взяла б усього 2%.

Саме такі дані отримав OBOZREVATEL від закритої соціології партії влади. І ми вирішили не просто опублікувати їх, а перевірити і з’ясувати, кому і як довіряють українці. Деталі – у матеріалі.

Що нам відомо?

Закрита соціологія на замовлення партії “Слуга народу” проведена буквально кілька днів тому. Джерело OBOZREVATEL запевняє, дані отримані після “нормандської зустрічі” президента Володимира Зеленського і приблизно відбивають настрої українців на середину грудня.

Основна інформація така:

  • “Слуга народу” – 43%
  • “Опозиційна платформа – За життя” – 12%
  • “Європейська солідарність” – 10%
  • “Батьківщина” – 9%
  • “Голос” – 2%
  • “Свобода” – 2%

Решта партій набирають іще менше. Чудовий результат для монобільшості, якщо вірити статистиці. Виходить, що за тиждень до початку парламентських канікул (Різдво, Новий рік), СН утримує позиції. І це незважаючи на десятки скандалів, а також досить хворобливе голосування за ринок землі тощо.

Також джерело додало, що в останні місяці істотно впала підтримка партії “Голос”, а “Свобода” трохи набрала.

Що кажуть експерти

Ми вирішили перевірити цю інформацію і опитали фахівців. У коментарі OBOZREVATEL відразу кілька соціологічних компаній зізналися, що найближчими днями опублікують дані своїх досліджень.

Тим самим вони планують “закрити” рік свіжими соціологічними опитуваннями. Адже зараз є одразу кілька факторів, які можуть змінити вподобання українців:

  • Голосування щодо ринку землі. Українці суперечливо оцінюють таку ідею;
  • Перші платіжки за опалення. Як відомо, зниження ціни на газ не відбулося;
  • Наслідки зустрічі в Парижі і переговорів із Путіним. Багато українців не побачили там “зради”;
  • Можливе повернення полонених. За підсумками зустрічі “нормандської четвірки” був анонсований обмін утримуваними особами до кінця 2019 року.

За словами директора центру “Соціальний моніторинг” Дмитра Дмитрука, позиції всіх партій, поданих у рейтингу, залишаються незмінними. СН на першому місці, потім ОПЗЖ, ЄС і “Батьківщина”, а рейтинг “Голосу” справді просів. Однак щодо цифр не все так однозначно.

“Якщо не беремо до уваги лідера, то в інших партій підтримка приблизно така. Різниця може бути десь 1-1,5%. Стосовно “Слуги народу”, то сказати важко. Тим більше зараз досить багато резонансних подій – голосування щодо ринку землі, зустріч у Парижі тощо. Давайте дочекаємося наших офіційних результатів і побачимо, що вийде”, – наголосив Дмитрук.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини