Український делегат став віцепрезидентом ПАРЄ

123

Члена української делегації Олександра Мережка обрано віцепрезидентом Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомила його колега зі “Слуги народу” Євгенія Кравчук у Facebook.

Результат пошуку зображень за запитом "олександр мережко"

“Олександр – доктор юридичних наук, відомий вчений та фахівець у галузі міжнародного права, нещодавно він став головою комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Досвід викладання у США, Польщі, Індії, Азербайджані та Вірменії, знання специфіки цих країн також стане в нагоді при виконанні повноважень у межах ПАРЄ”, – пише вона, передає Український інтерес.

Посада віцепрезидента є надзвичайно відповідальною, адже він за необхідності може підмінити президента та головувати на засіданні Асамблеї або на дебатах. Також віцепрезидент автоматично входить до складу Бюро, яке керує роботою Асамблеї шляхом підготовки порядку денного сесій та визначення питань, що заслуговують висвітлення у доповідях.

Двадцять віцепрезидентів від держав-учасниць ПАРЄ обираються щороку на початку чергової сесії і залишаються на посаді до відкриття наступної сесії.

Нагадаємо, в Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржені повноваження делегації РФ. Підставою для рішення ПАРЄ стали дії РФ в Україні і Грузії та наявність у складі російської делегації депутатів, на яких накладено європейські санкції. Принаймні два дні, до ухвалення рішення з цього приводу, делегація РФ не зможе брати участь у голосуваннях Асамблеї.