Українські військові захопили одну із найпотужніших станцій радіоелектронної боротьби Росії (фото)

2433

Українські війська захопили цікавий ворожий “контейнер”, який насправді представляє значні втрати для Росії та важливі переваги для нашої розвідки.

Трофеєм виявився контейнерний командний пункт, який є частиною російської мобільної системи радіоелектронної боротьби “Красуха-4”, яка в першу чергу призначена для виявлення та глушіння бортових радарів ударної, розвідувальної та безпілотної авіації, – пише Оbozrevatel.

Про це пише видання The Drive. Зазначається, що частину російського комплексу було виявлено на Київщині у вівторок, 22 березня, в районі населеного пункту Макарів.

На основі знімка, який з’явився в мережі, користувач Twitter @UAWeapons одним із перших визначив, що це, швидше за все, компонент системи “Красуха-4”, яка також відома за номенклатурою 1RL257. Про упізнання трофею повідомив також депутат Верховної Ради Юрій Мисягін в Telegram з посиланням на експертів OSINT.

Контейнерний командний пункт комплексу “Красуха-4” скоріш за все упав з тягача, який його перевозив, і перекинувся на бік. Немає жодних вказівок на те, що могло статися з вантажівкою, яка його перевозила. На фотографії контейнера видно, що він лежить на боці з гілками сосни зверху. Є пошкодження модуля командного пункту, зокрема, уздовж частини нижнього краю рами, а дверцята доступу відсутні. З огляду на це, він, видається, у відносно гарному стані, принаймні зовні.

Контейнерний командний пункт комплексу "Красуха-4"

Варто зазначити, що повна комплектація комплексу “Красуха-4” складається з двох машин, обидві на базі вантажівки КАМАЗ, одна з системою радіоелектронної боротьби (РЕБ), а інша – з модулем командного пункту.

Ця система є однією з найбільш потужних мобільних систем РЕБ російських військових, серійне виробництво якої почалося лише на початку 2010-х років. Комплекс розроблений як частина більшого проєкту польових систем для захисту російської техніки на землі та в повітрі від різних наземних і повітряних радарів спостереження та обробки зображень, а також деяких обладнаних радіолокаторами супутників для збору розвідувальних даних.

Він має максимальну дальність проти наземних і повітряних цілей на відстані від 150 до 300 кілометрів у будь-якому напрямку, залежно від різних факторів навколишнього середовища.

Комплектація комплексу "Красуха-4"

З оперативної точки зору втрата навіть половини системи “Красуха-4” є значною для російських військ.

Так, до прикладу, розташування такої “Красухи-4” поблизу Києва могло б ускладнити українським військам пошук і націлювання за допомогою радарів на російські підрозділи в цьому районі, де бої тривають уже кілька тижнів.

Крім того, “Красуха-4” являє собою мобільну багатоцільову систему, яку можна відносно швидко переміщати залежно від зміни ситуації.

Цей російський комплекс було помічено на території Білорусі ще на початку березня.

Попри безпосередні наслідки втрати російськими військами частини системи “Красуха-4”, це може стати істотним джерелом розвідувальних даних, як для спецслужб України, так і її іноземних партнерів. Спецслужби Сполучених Штатів та інших країн Заходу, безсумнівно, хотіли б отримати доступ до цього контейнеру. Додаткові знання про можливості “Красухи-4” могли б допомогти, серед іншого, у розробці засобів протидії.

Програмне забезпечення, яке запускає систему, також може бути таким же цінним, як і апаратне забезпечення, і може призвести до виявлення лазівок, які можна використовувати для цілей кібервійни.

Глибший аналіз окремих компонентів командного пункту, аж до таких речей, як конструкція електропроводки всередині, може дати й інші уявлення, зокрема про здатність Росії фактично виробляти передові системи РЕБ та іншу електроніку. Будь-які документи або інші елементи всередині цього контейнерного командного пункту можуть надати велику кількість інформації на різні теми.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини