Російські військові блогери надали достатньо геолокаційних кадрів і текстових звітів, щоб підтвердити, що українські сили зайняли позиції на східному (лівому березі) Херсонської області станом на 22 квітня 2023 року.
Наразі незрозуміло, в якому масштабі це відбулося та з якими намірами.
Про це пишуть аналітики ISW, – пише ТСН.
Геолокаційні кадри, опубліковані одним з російських військових блогерів 22 квітня, показують, що українські війська зайняли позиції на березі Дніпра на північ від Олешок (7 км на південний захід від Херсона) і просунулися до північної околиці населеного пункту на трасі E97, а також на захід від Дачі (10 км на південь від м. Херсона).
Ці кадри також вказують на те, що російські війська можуть не контролювати острови в річках Кінка та Чайка менш ніж за пів кілометра на північ від геолокованих українських позицій біля Антонівського мосту.
20 і 22 квітня росіяни стверджували, що українські війська тижнями утримували позиції на східному березі Херсонської області, встановили стабільні лінії постачання до цих позицій і регулярно здійснюють бойові вильоти в цьому районі, що вказує на відсутність російського контролю над цим районом.
Бойова карта іншого російського військового блогера стверджувала, що станом на 22 квітня російські війська не контролюють деякі острови в дельті річки Дніпро на південний захід від Херсона, що свідчить про можливе просування України на цих островах.
Інші росіяни скаржилися, що повільна швидкість вогню російської артилерії через надмірну централізацію російського військового командування дозволила українським силам висадитися на східному березі.
Можливо, російські сили віддають перевагу підтримці оборони в таких містах, як Олешки та Нова Каховка, залишаючи острови в дельті Дніпра без екіпажу.
Ступінь і наміри цих позицій України залишаються незрозумілими, як і здатність і бажання України підтримувати стійкі позиції в цій сфері.
В ISW запевнили, що змінять карту з територією на східному березі річки Дніпро на контрольовану Україною лише зараз, оскільки це перший випадок, коли аналітики спостерігають надійні геолокаційні зображення українських позицій на східному березі разом із російськими повідомленнями з багатьох джерел про постійну присутність там українців.