Іще два золота і два срібла здобули українські спортсмени на Invictus Games Sydney 2018.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив президент України Петро Порошенко.
Серед тих, хто сьогодні піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу – львів’яни Сергій Шимчак та Андрій Усач.
Андрій Усач
Андрій був учасником Революції Гідності. На фронт потрапив ще серед перших — в березні 2014 року з початком антитерористичної операції підписав контракт із ЗС України. Потім долучився до 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. У липні 2014 року Андрій потрапив під ворожий обстріл з градів у ході боїв за луганський аеропорт. Наслідки були страшні — ампутація лівої ноги, численні травми на лівій руці, глибокі рани на обличчі та розтрощена щелепа. Після поранення Андрій пережив 14 операцій. Багато разів йому доводилося боротися за життя, але він не дозволив собі здатись — на його повернення чекали дружина та доньки.
Тяжкі випробування змінили чоловіка фізично й морально, але не змогли зламати його дух. Вміння не втрачати посмішки та віри в себе, що б там не було, допомогло Андрію продовжити жити повним життям та врешті привело на Ігри Нескорених. Для нього участь у змаганнях — це можливість показати ветеранам із серйозними пораненнями, що їм не варто закриватися та ховатись від суспільства, а продовжувати жити та ставити високі цілі.
Сергій Шимчак
Рік тому лікарі казали, що Сергій вже не буде ходити, але він вирішив інакше. У 2014 році львів’янин Сергій Шимчак став одним з тисячі військових, які першими стали на захист України від російської агресії. На фронт чоловік пішов за власним бажанням — долучився до добровольчого батальйону, який згодом став частиною ЗС України.
Сергій був снайпером та по 12 годин лежав на позиціях. Під час свого останнього багатогодинного виходу помітив, що в нього почали німіти пальці на руці. «На другий день — на іншій. А вже на третій день я практично вже не міг встати», — пригадує воїн. Як виявилось, причиною паралічу став рідкісний синдром Гієна-Барре. Згодом Сергія повністю паралізувало нижче шиї.
Прогнози лікарів були невтішні, але чоловік тоді дав собі слово, що продовжить боротися за життя. Лікування та реабілітація були тривалими та виснажливими, однак через вісім місяців Сергій вже знову міг ходити. 2018 року Сергій взяв участь у відборі та, незважаючи на наслідки хвороби, показав високі результати в стрільбі з лука, які відкрили для нього шлях до міжнародних змагань в Сіднеї. Зараз чоловік щоденно тренується, щоб гідно представити свою країну в Австралії, а згодом здійснити ще амбітнішу мрію — потрапити в паралімпійську збірну України.
Джерело: Дивись.info