Українська чиновниця оскандалилася закликом до нейтралітету та відмови від вступу до НАТО

2338

Начальниця відділу міжнародного співробітництва та зв’язків із громадськістю Держагентства з управління Чорнобильською зоною відчуження Катерина Павлова заявила, що Україна має дотримуватися політики нейтралітету. На її думку, ставши “нейтральною”, наша країна може вступити до Євросоюзу, але не до НАТО.

Про це Павлова написала у статті для американського журналу Bulletin of the Atomic Scientists (разом із нею вказаний і другий автор Томас Ши – Ред.). Вона вважає, що у питанні зовнішньої політики Україна має наслідувати приклад Австрії, яка є членом ЄС, але не частиною Північноатлантичного альянсу, передає Обозреватель.

“Поки Росія тисне на Україну, досвід Австрії заслуговує на вивчення…Сьогодні Україна в облозі Росії, але укріплена завдяки підтримці західних збройних сил. Громадяни України відчайдушно готуються – до чого? Ніхто не знає, враховуючи невизначений хід нинішньої кризи”, – написала співробітниця Держагентства.

Павлова наголосила, що український нейтралітет має враховувати історію нашої країни та відповідну геополітику. Росія, Франція, Великобританія та США є ядерними державами, вони мають постійні місця в Раді Безпеки ООН, що дає їм можливість впливати на мир в Україні, її стабільність та енергетичну безпеку.

Для реалізації нейтралітету, пише Павлова, потрібно чітко визначити кордони України “зокрема з Кримом та Молдовою”. У зв’язку з цим, вважає вона, деяким громадянам нашої країни може знадобитися переселення залежно від їхньої проросійської чи проєвропейської позиції.

Крім того, начальниця відділу міжнародного співробітництва заявила, що в Україну не можна пускати іноземних військових, а збройні сили сусідніх країн при цьому повинні бути розміщені подалі від кордонів.

“Військовий персонал та озброєння України мають бути обмежені тим, що необхідно для вирішення проблем внутрішньої безпеки: допомога у надзвичайних ситуаціях у країні та, можливо, підтримка миротворчих місій ООН”, – резюмувала Павлова.

Щоб зробити Україну нейтральною державою, потрібно розробити нову Конституцію, яка й проголосить цей нейтралітет. А Білорусь, Росія, НАТО, Європейський Союз та Сполучені Штати повинні зобов’язатися захищати суверенні права України “доти, доки її народ дотримується своєї Конституції”, написала Павлова.

Країни, які межують з Україною, а також інші охочі держави, мають підтримати такі умови, вважає авторка статті.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини