Українка перемогла на фестивалі печворку в Г’юстоні

1516

Серед семи тисяч робіт майстрів клаптикової техніки зі всього світу квілт Наталії Лашко “…Шла до нього, наче місячна царівна” визнаний найкращим

Уперше в історії світового печворку роботи представників Асоціації майстрів клаптикового шиття України експонувалися на 45 ювілейному Міжнародному фестивалі печворку в Г’юстоні (США). Це подія світового масштабу. Під час проведення заходу експонується більше тисячі робіт декоративно-прикладного мистецтва, і на цю подію приїздять понад 100 тисяч відвідувачів щороку з усіх куточків світу. Конкурсні програми фестивалю мають призовий фонд у розмірі 97 750 доларів і розподіляються між переможцями восьми категорій.

Як повідомляє Укрінформ, найвищу нагороду в номінації “Інноваційні клаптикові техніки” з призовим фондом у 5 тисяч доларів здобула українка – Наталія Лашко. У конкурсній програмі змагалися майстрині зі сорока країн і США. Усього відзнак і нагород отримали 101 майстриня, але лише вісім із них увійшли в топ найкращих робіт світу, серед них і квілт Наталії Лашко “…Шла до нього, наче місячна царівна”.

На фестивалі було представлено ще по одній роботі українських майстринь – Наталії Сафонової та Мірі Цой. Вони ще раз заявили світу про Україну та піднесли український печворк на якісно новий рівень розвитку та світового визнання.

Наталія Лашко, майстриня з Кам’янець-Подільського – одна з шести людей у світі, яка володіє технікою вишивки соломою. Цю техніку вона застосовує в клаптиковому шитті для створення унікальної краси портретних картин і клаптикових композицій. Усі її квілти дають можливість відчути глибину української душі та культури у візуальних образах. Саме її квілт “…Шла до нього, наче місячна царівна” здобув найвищу нагороду фестивалю, за перемогу в якому змагалися сім тисяч робіт майстрів зі всього світу.

Наталія Лашко, як переможиця у своїй категорії, отримала можливість експонуватися в провідних музеях декоративно-прикладного мистецтва США та представляти свої роботи на профільних фестивалях і виставках протягом 2020 року. Інформацію про майстриню, її роботу та Україну буде надруковано у всіх профільних виданнях Америки.

Такий професійний прорив і світове визнання українців відкривають нові шляхи для розвитку клаптикового шиття в Україні, надають можливість майстрам брати участь у виставках світового масштабу в США, Канаді, Австралії та країнах Європи, експонувати й поширювати український стиль та унікальні авторські техніки, а також запрошувати іноземних майстрів до приїзду в Україну, відвідування виставок клаптикового шиття й культурного обміну досвідом технік створення квілтів.

Тоді, як українські майстрині своїми виробами підкорили найбільший у світі фестиваль печворку в Г’юстоні (США), у Києві відбулася виставка “Осінь у стилі печворк” у Великій лаврській дзвіниці.

У межах проєкту презентували 98 артоб’єктів у вигляді квілтів та клаптикових виробів низки майстринь печворку України, які вже отримали визнання на міжнародних виставках у США та в країнах Європи – Наталії Лашко, Тетяни Богачук, Ганни Бовсуновської, Наталії Сафонової та Тетяни Левченко.

Також уперше на фестивалі печворку в Україні експонувалася колекція авторських квілтів відомої американської майстрині Ронди Денней, виконаних у техніці пігментного фарбування тканин та художнього квілтингу.

Центральним експонатом виставки став квілт Наталії Лашко “І постане Архангел Михаїл, той, що стоїть за синів народу твого” – виконаний в унікальній авторській техніці, аналогам якої немає у світі. Був пошитий повністю вручну в межах проєкту “Військово-польовий арт” й особливий тим, що матеріялом для цього квілту послугувала військова амуніція бійців АТО, які повернулися з війни додому. Також вся композиція закріплена на використаних знаряддях РПГ. Для авторки цей квілт не просто текстильний виріб – це посвята й інтерпретація теми, що торкнулася кожного свідомого українця.

Планується, що наступний Фестиваль печворку в Україні відбудеться навесні 2020 року. Організатори запевняють, що після перемоги українок в Америці буде чим здивувати відвідувачів та поціновувачів цього мистецтва.

Пишаймося майстринями України! Усе буде печворк з Україною в серці!

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини