Українська влада і громадянське суспільство мають винести важливі уроки з дій Азербайджану у Нагорному Карабаху.
Про це азербайджанський політичний і державний діяч, ексголова апарату уряду Азербайджану Раміс Юнус, який нині живе та працює у Вашингтоні (США), розповів в етері щотижневої програми “Студія Захід” з Антоном Борковським на Espreso.
Насамперед, наголосив Юнус, Україні слід припинити розмежування питань повернення Криму й окремих районів Донецької і Луганської областей, які мають бути об’єднані у новій українській “дорожній карті”.
За його словами, слід посилено готуватися до ймовірного силового варіанту відновлення суверенітету на цих територіях, але й надалі вести перемовини з Москвою, таким чином забезпечуючи собі додатковий час на підготовку. Разом з ним, зазначив політолик, у домовленостях з Кремлем не потрібно нічого підписувати.
Також дуже важливо, додав Юнус, обмежити, а то й навіть припинити будь-які відносини з агресором.
“Якщо у Вас країна-агресор – Росія, то які можуть бути з нею економічні взаємовідносини й багатомільярдний товарообіг? У Азербайджану з Вірменією або у Туреччини з Вірменією навіть на $1 не було взаємовідносин. А Ви маєте багатомільярдні відносини”, – сказав Раміс Юнус.
Окрім того, він здивований тим, що Росія “впливає на Вашу країну у ідеологічному та інформаційному просторі й вона впливає на політичні рішення, вона має своїх представників в парламенті”.
Ще одним напрямком діяльності на шляху до повернення втрачених земель має бути виявлення та нейтралізація російської “п’ятої колони” в українській військовій верхівці, порадив політик.