Українець винайшов новий спосіб генерації електрики: кіловат коштує лише 50 копійок

2836

Механік із Дніпра заявив про винахід нового пристрою для генерації електроенергії. Вироблення струму відбувається за принципом, на розробку якого винахідника надихнув старий годинник. Вартість кіловату дуже низька – лише 50 коп.

Електроенергія у механізмі Євгена Дрімко виробляється за рахунок руху спеціального вантажу. “Підвішений вантаж виконує роль двигуна, і силою гравітації притягується до землі, так виробляємо механічну енергію”, – розповів Дрімко в ефірі “Суспільне Дніпро”, – пише OBOZREVATEL .

Дрімко визнав, що схожий принцип уже використовують для генерації електроенергії в США та країнах Європи. Проте механізм жителя Дніпра має суттєву відмінність.

У західній практиці для видобутку струму за допомогою механічної енергії будують величезні вежі чи підземні тунелі. А ось пристрій самого Дрімка здатний працювати навіть у компактному розмірі – 2 м на 2 м.

Це стало можливим завдяки круговому устрою механізму. В результаті частина енергії від генератора йде на підвищення вантажу, а частина – безпосередньо споживачеві.

Механізм Дрімко для генерації електроенергії

Коефіцієнт корисної дії такого пристрою становить 80-90% за умови, якщо встановити трифазний генератор, розповів Дрімко. Він запевняє, що собівартість кіловату електроенергії від такого виду генерації становить лише 50 копійок. Для порівняння, електрика “з мережі” коштує українцям 1,44 грн.

Патент на свій пристрій Дрімко вже отримав у 2022 році. Механізму надано назву “гравітаційна установка”.

“Корисна модель… являє собою механізм альтернативної енергії, де підвішений вантаж під дією гравітації землі, опускаючись вниз, виконує принцип двигуна, змушуючи обертатися шестерні механізми для видобутку електроенергії. Енергія гравітації перетворюється на механічну, а механічна на електричну. Завдяки замкнутому контуру частина енергії повертається на перезапуск, де мотор перетворює електричну енергію на механічну з підвищеним ККД редуктора, піднімаючи вантаж”, – йдеться в описі винаходу.

Патент на механізм мешканця Дніпра

Цікаво, що, судячи з дати подання заявки на патент, Дрімко приступив до своєї розробки задовго до масових відключень електроенергії в Україні. Тепер його пристрій набув додаткової актуальності. У найближчому майбутньому механік планує зібрати повноцінну установку для механічної генерації електрики замість дослідного зразка, який все ще стоїть на балконі у Дніпрі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини