Українець увійшов до польської версії журналу Forbes

955

Івано-франківець Вадим Мельник увійшов до «Топ 25 до 25 років» польської версії все­світньо відомого ділового журналу Forbes.

Про це пише Репортер.

«Загалом аналізували 1500 людей із Польщі і мені невимовно приємно, що я серед 25 найкращих і в топ-5 категорії «Бізнес», – каже Вадим.

Про Вадима

Освіту Вадим здобув у Польщі. Свою компанію Cervi Robotics, що виготовляє дрони, заснував ще студентом Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві (Польща). Вона дотепер працює і розвивається, зараз це велика холдингова фірма.

«Я хотів зробити щось, що фактично зможе змінити світ на краще, – розповідає Вадим Мельник. – І на той момент це був порятунок носорогів від браконьєрів за допомогою дронів».

Диво-дрони
Так і з’явилася ідея платформи Dronhub, яка принесла Вадиму перший успіх. Її особливість у тому, що участь людини у процесі обслуговування безпілотників фактично виключається.

Це зарядка та командний центр водночас, яка здатна працювати в екстремальних погодних умовах (від –20 до +60 градусів).

Кожен ангар має свою метеостанцію, яка в разі небезпеки заважає дрону виконувати місію.

Розробка Вадима сумісна з більшістю промислових дронів, доступних на ринку, відтак – популярна. Його дрони перевозять кров, працюють на знімальних майданчиках Голлівуду.

Настільний робофутбол

Ще однією, не менш успішною розробкою франківця, став настільний робофутбол – RoboSoccer.

Ідея виникла, коли Мельник відпочивав у барі з друзями. В одній кімнаті молодь грала в настільний футбол, а в іншій – футбол на гаджетах. «Чому б не поєднати це?» – подумав він. Розробка і випробування проєкту зайняли близько двох років, нині RoboSoccer знайшов свою нішу на світовому ринку.

«Зараз ми масштабуємося на Середній Схід та Азію, – каже Вадим. – Хочемо стати лідерами автономних безпілотників у Польщі та Європі. Співпрацюємо з другою найбільшою європейською нафтогазовою компанією – Orlen. Скоро відкриваємо офіс в Сінгапурі».

Жартує, що врятувати бодай одного носорога поки що не вийшло, бо в Африку так і не поїхали, але це «поки що».

До 30 років Вадим планує створити власний інвестиційний фонд, щоб допомагати стартапам у галузі робототехніки.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини