Україна вже до 2030 року планує повністю забезпечити потреби держави у природному газі за рахунок власного видобутку. Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, у другій половині поточного року в країні почнуть бурити перші промислові свердловини.
“Наша довгострокова мета, яка закріплена в національній економічній стратегії до 2030 року, – це забезпечення 100% потреб України в природному газі за рахунок власного видобутку”, – сказав прем’єр у п’ятницю, 18 лютого, під час Години запитань уряду у ВР. Захід транслювався на YouTube-каналі “Рада”, – пише Оbozrevatel.
Глава Кабміну зазначив, що Україна вже уклала 11 угод про розподіл продукції у сфері газовидобутку. Це понад 13 млрд грн інвестицій у розвиток та початкову інфраструктуру.
За словами Шмигаля, вже на найближчий період заплановане проведення сейсмічних досліджень. А також пробурити не менше ніж 57 дослідницьких свердловин. При цьому на деяких ділянках розвідка йде.
Варто зазначити, що Україна в 2021 році скоротила видобуток природного газу на 2,2% (або 440 млн куб. м) – до 19,79 млрд. куб. м. Це найнижча позначка за останнє десятиліття. При цьому українська влада вже протягом останніх років заявляє про те, що країна зможе стати експортером палива.
Держкомпанія “Укргазвидобування” – лідер із видобутку газу в країні – у 2021 році “підняла” 13,665 млрд куб. м, що на 4%, або на 570 млн куб. м менше, ніж роком раніше. Про це пише EXPRO.
Для того щоб експортувати паливо за кордон, Україна має видобувати газу набагато більше. Загальне споживання газу в Україні в 2020-му склало 29,84 млрд куб. м.
Ще в 2015-му експрем’єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна стане експортером газу. “Наша мета – протягом 10 років узагалі позбутися імпортного природного газу, збільшити власний видобуток і стати повністю енергетично незалежною країною. Через 10 років Україна зможе експортувати природний газ”, – цитує Яценюка “Сегодня”.