“Україна працює над тим, щоб Чорнобиль став не місцем забуття, а точкою розвитку” – Тимошенко

834

ЧАЕС стала унікальним майданчиком для вироблення альтернативної енергії.

У найближчі три роки в Чорнобильській зоні будуть відновлені основні дороги, а сама територія стане відкритою для природоохоронців, науковців і підприємців, передає ТСН.

Про це заявив заступник голови офісу Президента, координатор програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко, коментуючи відкриття нової виставки, присвяченої 35-річчю Чорнобильської катастрофи.

Виставка почне працювати на київському ВДНГ одразу після завершення карантину. Її створили за ініціативою Офісу президента, покликавши до кураторства Павла Гудімова. Також у проєкті задіяні архітектор Слава Балбек, науковий керівник Олег Насвіт та інші. Основу мультимедійної виставки “Чорнобиль. Подорож” складають декілька смислових блоків – від світового контексту і самої аварії 1986 року, до діалогу щодо майбутнього зони відчуження.

“Чорнобиль сьогодні стає символом того, що життя завжди перемагає. Людство здатне відновлюватися, навіть після глобальних катастроф”, – коментує Кирило Тимошенко.

Саме тому, за словами заступника голови Офісу президента, Україна працює над тим, аби територія Чорнобиля стала не місцем забуття, а точкою розвитку. Зокрема, там запроваджуються новітні технології, відновлюється природа, ЧАЕС стала унікальним майданчиком для вироблення альтернативної енергії.

“Вважаю, що одним із символів розвитку території є нові дороги. Цього року у зоні відчуження стартувала президентська програма “Велике будівництво”. Упродовж наступних трьох років ми плануємо відновити усі основні траси, забезпечивши доступ до зони відчуження природоохоронцям, науковцям, енергетикам та підприємцям. Життя триває. Усе це – результат героїчних зусиль ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи”, – зазначив Тимошенко.

Раніше координатор “Великого будівництва” Кирило Тимошенко анонсував старт проєкту “Велика реставрація” в рамках інфраструктурної програми президента. Упродовж наступних років планують відремонтувати 150 пам’яток культури в різних регіонах України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини