Україна першу партію вакцини від коронавірусу може отримати навесні 2021 року

880

Зможемо розраховувати на виділення більше 8 млн доз вакцини.
ілюстративне фото: politeka.net

ІЛЮСТРАТИВНЕ ФОТО: POLITEKA.NET

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що Україна зможе отримати першу партію вакцини від коронавірусу в другому кварталі 2021 року. Про це повідомив голова Офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, передає Твоє місто з посиланням на видання DW.

За його словами, Україна отримає вакцину проти коронавірусу в рамках Фонду глобального доступу до вакцин Covid-19 (Covax), який був створений Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi), ВООЗ й декількома урядами.

Ярно Хабіхт заявив, що український уряд вже висловив зацікавленість бути частиною механізму Covax і зараз працює над документами, щоб задовольнити всі вимоги.

«Україна також зараз вирішує питання щодо визначення груп ризику, які сварто вакцинувати першими», – сказав Ярно Хабіхт.

Однак, він не уточнив, чи йде мова про майбутню вакцину від коронавірусу, яку розробила і випробовує німецька компанія BioNTech разом з американською Pfizer, або про іншу.

За словами Ярно Хабіхта, кожна країна буде отримувати майбутню вакцину в кількості, що дорівнює 20% від чисельності населення. На думку ВООЗ, це «справедливий розподіл», щоб дотримуватися принципу рівності на першому етапі кампанії щодо щеплення від Covid-19.

«Транш, що покриває 20% населення країни, швидше за все, буде розподілений серед дорослих з високим ризиком, як, наприклад, літні люди та особи, які страждають на захворювання», – каже голова Офісу ВООЗ в Україні.

Ярно Хабіхт заявив, що Україна може розраховувати на виділення в 8 340 000 доз вакцини до кінця 2021 року, що становить 20% від наявного в країні населення. При цьому вакцину постачатимуть траншами. Перший транш буде у кількості, що дорівнює 3% населення, а це близько 1,25 млн доз.

За його словами, Україна має право отримувати вакцини, що повністю оплатять або частково профінансують донори за допомогою окремого механізму, який є частиною механізму Covax. Остаточні умови і повний пакет підтримки будуть доступні пізніше після затвердження радою GAVI.

«Україні потрібно буде офіційно подати заявку на цю підтримку відповідно до уніфікованих умов та процедур, які будуть затверджені для всіх 92 країн з низьким та середнім рівнем доходу», – каже Ярно Хабіхт.

Нагадаємо, за прогнозами ВООЗ, готова вакцина від коронавірусу може з’явитися до кінця 2020 року і вже 31 розробник вакцини проти коронавірусу перейшов до клінічних випробувань.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини