Україна отримає членство у НАТО через ПДЧ

1083

Україна увійде до НАТО через План дій щодо членства.

“Ми підтверджуємо рішення, ухвалене 2008 року на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства буде невіддільною частиною цього процесу”, – йдеться у комюніке лідерів НАТО, яке схвалили за підсумками брюссельського саміту Альянсу, передає “Європейська правда“.

У документі щодо України вжили ті самі формулювання, що й щодо Грузії.

У рішенні саміту закликають Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.

“Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети – впровадження принципів і стандартів НАТО”, – йдеться в комюніке.

Союзники закликають Україну проводити реформи як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У документі згадали про “повагу до меншин”. Цю вимогу висуває Угорщина, але у комюніке про Бухарест не згадують.

В Альянсі наголосили, що Партнерство розширених можливостей, яке Україна отримала у 2020 році, “додає імпульс до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу військову взаємосумісність”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини