У разі прийняття Європейським Союзом рішення про скасування переходу на літній час Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету Міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін до порядку обчислення часу на території країни.
“Порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.1996 №509: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад”, — розповіли у міністерстві.
Зазначається, що на території ЄвроСоюзу на підставі директиви 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час діє аналогічний порядок обчислення часу.
“Україною взято курс на євроінтеграцію, яким передбачається імплементація європейського законодавства, існуючий на території України порядок обчислення часу є оптимальним, узгодженим з міжнародною практикою обчислення часу, сприяє адаптації всього спектру міжнародних економічних, культурних та інших стосунків, відповідає її географічному положенню. Враховуючи викладене, у разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету Міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін до Порядку”, — розповіли у Міністерстві.
У відомстві додали, що “економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час та інформація про зменшення споживання електроенергії під час переходу на літній час у Мінекономрозвитку відсутні”.
Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що ЄС має намір скасувати перехід між літнім і зимовим часом. Рішення було прийняте після опитування, в якому громадяни ЄС висловились проти переводу годинників.
Джерело: УНН