Крім Томосу, Константинополь розгляне ще одне історичне рішення для УПЦ

1667
Філарет

Разом із питанням надання автокефалії Константинопольський патріархат може також розглянути зняття анафеми з нинішнього очільника Української православної церкви Київського патріархату Патріарха Філарета.

Про це повідомляє “ТСН.Ранок”.

Остаточне прийняття рішення з цих питань, ймовірно, відбудеться на Священному Синоді вже у жовтні.

Зазначається, що ієрархи були поінформовані про рішення Патріарха Варфоломія надати автокефалію Україні та не висловлювали принципових заперечень.

Зазначимо, що Філарет ініціював перейменування Українського екзархату РПЦ на Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП), залишився її митрополитом (1990–1992).

Внаслідок здобуття Україною незалежності 1991 виступив поборником відновлення української церковної самостійності. 1992 узяв участь у відновленні автокефалії – Української православної церкви Київського патріархату. На архієрейському соборі РПЦ 11 червня 1992 року, за порушення клятви перед Хрестом та Євангелієм та за інші самочинні дії, митрополит Філарет був позбавлений всіх ступенів священства.

1997 року Московська патріархія оголосила анафему Філаретові, зокрема з політичних мотивів. Тоді ж на Апеляцію митрополита Філарета Вселенський Патріархат та інші Помісні Православні Церкви не дали ні ствердної, ні заперечної відповіді.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини