“У стані зомбі відчинили двері агресору”: ПАРЄ скасувала режим санкцій, Росія повертається

4222

У ніч на вівторок, 25 червня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, в якій запросила Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

Як повідомляє Новинарня, із посиланням на “Європейська правда“, попри безпрецедентне для ПАРЄ нічне голосування, явка депутатів була навіть вищою за звичайну.

За резолюцію проголосувало 118 депутатів, проти − 62, утрималися − 10.

ПАРЄ у стані зомбі в першій ночі відкрила двері агресору. Завтра битва триватиме далі. За санкції, які залишилися серед можливих. Ганьба”, – написав голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

Делегації, які підтримали “проросійську” резолюцію повним складом або переконливою більшістю: Австрія, Азербайджан, Андорра,  Кіпр, Іспанія, Франція, Ірландія, Ісландія, Норвегія, Сербія, Сан-Маріно, Туреччина, Вірменія (2 “за”, 1 “проти” – Рубен Рубінян), Італія (12 “за”, 1 “утримався”), Молдова (2 “за”, 1 “проти”), Нідерланди (5 “за”, 2 “проти” – Пітер Омціг і Петра Стінен), Німеччина (11 “за”, 2 “проти” – Ґюде Єнсен і Константін Кюле), Португалія (3 “за”, 1 “утримався”), Словаччина (3 “за”, 1 “проти” – Мартін Полячек), Швейцарія (4 “за, 1 “проти” – Доріс Фіала).

Делегації, які проголосували проти резолюції повним складом або переконливою більшістю: Естонія, Грузія, Литва, Латвія, Україна, Польща (9 “проти”, 1 “за” – Кшиштоф Мєшковський), Швеція (4 “проти”, 1 “за” – Ола Мьоллер) Велика Британія (2 “за”, 3 “утрималися”, 7 “проти”).

У низці делегацій думки розділилися: Бельгія (2 “за”, 2 “утримались”), Данія (1 “за”, 1 “проти”), Фінляндія (2 “за”, 2 “проти”), Хорватія (2 “за”, 1 “проти”, 1 “утримався”), Ліхтенштейн (1 “за”, 1 “проти”), Румунія (1 “за”, 1 “проти”), Чехія (2 “за”, 1 “утримався”, 1 – Франтішек Копржива – “проти”).

Єдиний представник делегації Словенії – утримався.

Знаєте, хто найбільше мене вразив сьогодні? Голландські депутати. Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь , що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків…” – прокоментувала результати голосування перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Рішення, ухвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

У регламент додається норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах ПАРЄ – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.

Водночас залишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави. Ймовірно, можуть бути схвалені також дрібніші точкові санкції. Але резолюція залишається нечіткою, тож серед депутатів ПАРЄ є різночитання норм документа. Позицію з цього приводу обіцяють узгодити найближчими днями.

Окрема норма рішення дозволяє Росії подати список своєї делегації посеред сесії (за статутом делегація подається лише перед початком першої сесії року).

Це дозволить Росії, яку тепер не зупинятимуть санкції, вже у вівторок вранці передати у Страсбург список своїх депутатів. Як відомо, останні три роки РФ відмовлялася брати участь у роботі ПАРЄ, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

Українська делегація в ПАРЄ вже заявила, що буде оскаржувати повноваження РФ, щойно вона подасть свій список. Якщо це відбудеться, то розгляд даного питання призначать на середу, 26 червня.

Бій триває. І триватиме до середи. Особливо після того, як росіяни завтра вранці зайдуть в цю залу: ми будемо заперечувати їхні повноваження, як у 2014 та 2015. І, так, ми, українська делегація в ПАРЄ, сьогодні єдині, як завжди. Навіть якщо сукупна політична доцільність кількох європейських столиць переїде бульдозером цінності і принципи, ми стоїмо до останнього”, – наголосив Володимир Ар’єв.

Однак Росія планує вже з 25 червня відновити роботу в Асамблеї, не будучи обмежена жодними санкціями.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини