У Рівному продають зошити з Москвою на обкладинці

669

Мешканка Рівного Оксана Базовська, яка втратила рідних у війні з Росією на Донбасі, звернула увагу на те, що в одній з крамниць міста продаються шкільні зошити із зображенням храму Василя Блаженного, розташованого на Червоній площі в Москві.

Продавець каже, що храм – культурна спадщина ЮНЕСКО, а в офісі виробника не беруть слухавку, розповідає Еспресо.TV з посиланням на Суспільне.

“Я вважаю неприпустимим, щоб діти бачили російське на своїх зошитах, і підсвідомо звикали до цього. Росія – нам не товариш, а ворог!”, – вважає жінка.

На офіційній сторінці торгової марки, в магазині якої був зошит, розмістили відповідь на заяву клієнтки.

В своєму повідомленні адміністрація запевнила: храм Василя Блаженного – це не Червона площа, символом радянської влади він ніколи не був, а радянської чи російської символіки на зошиті немає. Магазин визнає, що червоний колір в обрамленні зображення храму – це помилка дизайнера, бо викликає асоціацію з комунізмом.

“Цей храм – це пам’ятка архітектури, який у списку Всесвітньої історичної і культурної спадщини ЮНЕСКО ось вже 30 років. Він побудований задовго до створення радянської держави. Це православний храм, який частково використовується як музей”, – розповів журналістам власник торгової марки “Кнопка” Андрій Трохимович.

“Номер телефону київського виробника “Тетрада”, який вказаний на звороті зошита, не працює. Інші номери, які є у вільному доступі – вимкнені”, – наголошується у повідомленні.