У Повітряних силах сказали, які завдання виконуватимуть перші F-16

417

Україна з нетерпінням чекає на появу перших західних винищувачів F-16. Вони захистили б українські міста від ракетних та дронових атак, а також суттєво допомогли б нашим бійцям на фронті.

Важко недооцінити вплив винищувачів на хід війни, але разом з тим не варто й завищувати очікування. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів 24 Каналу, яку модернізацію F-16 отримають ЗСУ та як українці дізнаються про їх передачу.

Що робитимуть F-16

Ігнат зауважив, що результати роботи літаків будуть радше накопичувальними.

Я навіть колись сказав, що коли ми отримаємо F-16, то виграємо цю війну. Спочатку виграємо битву у повітрі, а потім Сили оборони зможуть звільнити території. Але зрозуміло, що це не буде одномоментно, мовляв, прийде ескадрилья F-16 – і перемога. Та ні, – зазначив Ігнат.

Насамперед літаки мають допомогти у захисті українців від ракетних та дронових атак. Також важливим завданням буде боротьба з російською авіацією.

Яке укомплектування F-16 отримає Україна

В Україну направлять вживані F-16 не останньої модернізації. Вона поділяється на блоки від 10 до 72. До слова, 72 блок – це крайня версія літака F-16, яка здатна перевершувати ворожі судна.

Надалі є можливість їхньої модернізації: краща авіоніка, краща бортова РЛС (радіолокаційна станція – 24 Канал), кращі ракети, – окреслив перспективи Ігнат.

Зазначимо, разом з F-16 має також з’явитися широка номенклатура озброєння до нього. Невідомо, коли й в якій кількості Україна отримає його. Це питання обговорюватимуть в межах авіаційної коаліції.

Зараз Україна вступає у клуб з 21 країни, які мають та експлуатують F-16. Після цього Повітряні сили ЗСУ зможуть розраховувати на подальшу модернізацію та, можливо, отримання нових літаків лінійки F-16. А інтеграція України в НАТО дає надію на те, що наші пілоти у майбутньому також літатимуть на F-35, як це роблять інші країни.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини