У перехворілих на коронавірус імунітет може зберігатися десятиліттями, а то і все життя, – вірусологиня

3395

Імунітет до коронавірусу, здобутий унаслідок перенесення цього захворювання, може зберігатися роками, а то й десятиліттями. Причина полягає в тому, що у формуванні такого імунітету задіяні клітини пам’яті.

Про це в ефірі телеканалу розповіла докториня медичних наук, вірусологиня Алла Мироненко. На відміну від природного, імунітет, сформований внаслідок вакцинації, може потребувати періодичного оновлення, додала вона, – пише OBOZREVATEL .

Вчена розповіла про дані останніх наукових досліджень, завдяки яким можна припустити, що імунітет до COVID-19 може зберігатися в людини протягом всього життя.

У цьому контексті Мироненко пояснила: “Імунітет, який одержаний за рахунок перенесеного захворювання, тобто природнім шляхом, готує так звані клітини пам’яті. А клітини пам’яті зберігаються роками, а можливо і десятиліттями“.

Вчена додала, що штучний імунітет відрізняється від природного: “Там задіяні клітини у вхідних воротах респіраторного тракту. Цього не дає щеплення, тому що під час щеплення вакцина потрапляє відразу парентерально, далі задіяні лімфатичні вузли. А природній шлях – слизові респіраторного тракту – не задіяні”.

“Вакцинальний імунітет – це штучний імунітет. Там задіяні не всі ланки імунної системи. Тому, коли йдеться лише про щеплення, можливо, його доведеться робити не раз, не два, а три чи більше разів. Природний імунітет не вимагає, щоб його підстібували”, – сказала вона.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини