У окупованому Криму померла матір режисера Сеітаблаєва

1546

У українського режисера, актора та сценариста Ахтема Сеітаблаєва в окупованому Криму у віці 83 років померла матір Субіе ханум Налбандова.

Про це повідомив голова Меджлісу кримотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook, передає Еспресо.

“Кримськотатарський народ втратив письменницю, педагога, актрису, співачку, автора і ведучу першої телевізійної дитячої кримськотатарської програми”, – написав він.

Чубаров висловив співчуття Ахтему Сеітаблаєву від імені Меджлісу кримськотатарського народу та особисто, а також усім рідним, близьким та колегам Субіе ханум Налбандової.

“Світла і добра пам’ять про Субіе ханум Налбандову завжди зберігатиметься кримськотатарським народом”, – написав голова Меджлісу.

Вона народилась у 1938 році в Криму і 18 травня 1944 року була депортована з усіма кримськими татарами. У 1990 році сім’я повернулася до Криму, де Субіе ханум викладала вокал і сценічну мову в Кримському училищі культури. У 1992 році, вона почавши працювати в кримськотатарській редакції ДТРК “Крим”, вона створила першу в історії кримськотатарської культури дитячу телепередачу – “Мерабан’из, балалар”.

“Для телепередачі все їй доводилося робити самій: шити ляльки, рухати їх в кадрі, озвучувати фільми, писати казки і вірші, готувати дітей до ефіру. Але результат був того вартий – величезна популярність, любов глядачів, покоління дітей, які відкрили для себе кримськотатарську мову і культуру”, – написав Чубаров.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини