У МОЗ сказали, як пережити спеку: 8 порад від лікарів

887

Минулого тижня на всій території України фіксували надзвичайно високу температуру повітря – від +30 до +35 градусів за Цельсієм. Такі екстремальні погодні умови можуть негативно впливати на стан здоров’я людини.

Спека може спричинити сонячний удар, а також призвести до опіків і викликати судоми. Крім того, через значний вплив ультрафіолету збільшується ризик розвитку меланоми (рак шкіри), повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, – пише Оbozrevatel.

Зважаючи на це, у МОЗ підготували для українців низку порад, як пережити спекотні дні:

  • Перш за все треба скоротити час перебування на сонці, особливо з 11 до 16 години. Медики рекомендують перебувати у прохолодному приміщенні або в тіні. Також адаптуватися до спеки вам допоможуть душ чи ванна з прохолодною водою.
  • Користуйтеся сонцезахисним кремом із 30+ SPF, його треба наносити за 20-30 хв до виходу на вулицю.
  • У спеку віддавайте перевагу світлому легкому, вільному одягу з натуральних тканин – бавовни, льону тощо. Бажано обирати одяг із довгим рукавом, аби захиститися від опіків. Не забувайте також про сонцезахисні окуляри та капелюх.
  • Треба пити більше рідини, а дорослим варто нагадувати про це дітям та літнім людям. Важливо стежити за водним балансом, тому в спеку краще відмовитись від вживання солодких напоїв, алкоголю та напоїв із високим вмістом кофеїну. Не забувайте також забезпечити водою домашніх улюбленців.
  • Тимчасово скоротіть кількість та інтенсивність занять спортом або відмовтеся від них. Так ви зможете знизити додаткове навантаження на серце.
  • У спеку уникайте гарячої та жирної їжі, яка дає тілу додаткове тепло.
  • Не залишайте дітей чи тварин в автомобілі, навіть із відчиненими вікнами. Температура в машині швидко зростає, це може призвести до теплового удару чи навіть летальних наслідків.
  • Важливо відновлювати баланс солей та мінералів в організмі, адже вони швидко втрачаються через активне потовиділення. Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом солі або страждаєте на хронічні захворювання, порадьтеся щодо цього зі своїм лікарем.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини