Країни, які входять до складу Європейського Союзу, будуть визнавати українські COVID-паспорти після їх запуску. З цього питання Україна і ЄС досягли попередньої домовленості.
З іншими країнами, які не є членами ЄС, доведеться домовлятися окремо. Зокрема, йдеться про Ізраїль і США. Про це в ефірі каналу “Україна 24” повідомив заступник глави МОЗ Ярослав Кучера, передає Обозреватель.
“Цей процес вже триває, цим займається МЗС. Сертифікат діятиме стільки ж, скільки в Європі. Там є три терміни. Наступного тижня вже буде фіналізовано нормативний документ, який це регулюватиме. Щоб не було ніяких спекуляцій, ми поговоримо про це вже у вівторок”, – сказав Кучера.
Уже в липні в Україні планують запустити видачу міжнародних сертифікатів вакцинації через застосунок Дія. Їх зможуть отримати ті, хто вже завершив імунізацію. За словами заступника міністра охорони здоров’я, для цього Дію синхронізують із системою E-Health.
Згідно з планом користувач робитиме запит на отримання документа в застосунку, після чого він підтягне дані про щеплення з електронної бази.
“Для подорожей до країн ЄС ви маєте прикордоннику на кордоні показати QR-код, він його тим чи іншим способом просканує, і він бачитиме, що дійсно ця людина має вакцину і це підтверджено державою”, – пояснив заступник міністра.
Передусім COVID-паспорти зможуть отримати повністю вакциновані громадяни, однак наразі триває розробка сертифікатів і для тих, хто перехворів на коронавірус, та для людей із негативними тестами.
Нагадаємо: українці, щеплені проти коронавірусу обома дозами вакцини, можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його можна оформити тільки в паперовій формі відразу після другої ін’єкції.
Ці свідоцтва не варто плутати з “імунними паспортами” або “COVID-сертифікатами”.