У медуніверситеті Богомольця викладачі відмовляються від вакцинації: лікар заявив, що медиків-антивакцинаторів треба звільняти “під три чорти”

1827

Медичних працівників і викладачів вишів, які виступають проти вакцинації від коронавірусу та відраджують від щеплень, слід позбавляти ліцензії і звільняти.

Таку заяву в коментарі зробив лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО “Інфекційний контроль в Україні” Андрій Александрін, передає Обозреватель.

“Якщо ти не віриш у вакцинацію – будь ласка, клади диплом на стіл і пішов геть, іди двірником працювати, якщо ти боїшся вакцинуватися”, – сказав він.

Медик навів приклад і розповів про “цікавий факт”. За його словами, в Національному медуніверситеті імені Богомольця “викладачі масово відмовляються вакцинуватися”.

“Це ті люди, які викладають студентам медицину. Якщо вони своїм прикладом відмовляються вакцинуватися, то взагалі під три чорти їх потрібно звільняти. Це ж не діло, що в XXI столітті в суспільстві навіть серед професорсько-викладацького складу досі виникає питання, чи потрібна вакцинація, чи ні”, – наголосив він.

Александрін додав, що жорсткі заходи повинні застосовуватися і до медпрацівників, які відмовляються вакцинуватися і не радять щеплення своїм пацієнтам

“Я б тільки так і вчиняв. Якби дізнавався, що хоча б один медичний працівник когось відмовляє від вакцинопрофілактики, будь ласка – ліквідується ліцензія і до побачення”, – заявив лікар.

Александрін зауважив, що такі заходи необхідно вживати, незважаючи на гостру нестачу медперсоналу в умовах боротьби з епідемією коронавірусу.

“Багато хто говорить: у нас і так лікувати нікому. Краще вже хай нікому, ніж ось так. Ніж такі люди, у яких відсутнє поняття доказовості, лікуватимуть у нашій країні будь-кого і тим більше готуватимуть нове покоління медичних працівників”.

Коментуючи факти відмови від вакцинації медпрацівників, які перехворіли на коронавірус і в яких є досить високий титр антитіл, Александрін заявив, що це не може бути приводом для відмови від щеплення.

“Я в січні перехворів на COVID-19, а в березні зробив собі першу дозу вакцини CoviShield. Титр антитіл перед вакцинацією був 12,5 – досить високий. Але протипоказанням для тих, хто перехворів на коронавірус, вакцинопрофілактика не є. Якщо існує можливість, то потрібно робити”, – повідомив медик.

Він додав, що вакцинація необхідна ще й тому, що на території України циркулюють всі штами COVID-19.

“Я не знаю, на який штам перехворів. Якщо я перехворів на уханьський штам, після цього відразу ж можу захворіти на той же британський штам. Я не готовий хворіти повторно”, – сказав він.