У Криму пересохли річки через аномальну посуху: на місці струмків тепер калюжі

1120

На території тимчасово анексованого Росією Криму пересохли п’ять річок. Через відсутність опадів влітку вони перетворилися в струмки й калюжі.

Йдеться про річки Кача, Альма, Чорна, Бельбек і Танасу. Про це, посилаючись на дані гідрометеорологів окупованого півострова, повідомляє “Сьогодні”.

Зазначається, що водойми обміліли через те, що літо було дуже спекотним і скупим на дощі. За словами місцевих жителів, пересохлі річки наповнювали сховища, які забезпечували господарства питною водою. Однак тепер там, де раніше були струмки, залишилися тільки калюжі з мертвою рибою.

Зокрема, з 26 липня в Криму пересохла річка Кача, що біля села Суворове, 3 серпня – Альма, розташована вище Партизанського водосховища, 13 серпня – Чорна, що вище Чорноріченського водосховища, 18 серпня – річка Бельбек біля села Фруктове. А вже 29 серпня, вперше за історію гідрометеорологічних спостережень, було зневоднено й річку Танасу, яка є правою притокою Біюк-Карасу.

В результаті надходження води в водосховища Партизанське і Чорноріченське припинилося, а в інші стало незначним. Так звана влада окупованого півострова причину пересихання річок вбачає лише в недостатності опадів – цього літа вони носили короткочасний, зливовий і винятково локальний характер.