У Харкові звільнили директорку, котра скасувала побори в школі

2767

У Харкові через постійні скарги батьків директорка однієї зі шкіл написала заяву на звільнення. Слідом за нею звільнилися ще два десятки вчителів, а тепер очільниця навчального закладу заявляє, що звільнилася під тиском чиновників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На загальних зборах 67-ї харківської школи було не розібрати, де батьки, де активісти, де вчителі. Галас був неймовірний, а трохи осторонь під власним опечатаним кабінетом стояла вже колишня директорка школи – її звільнили тиждень тому за згодою сторін. Але тепер вона стверджує, що піти з посади її змусили районні чиновники. “Я – неформат. У мене є свої критерії. Наприклад, відсутність поборів, як таких. Може, десь патріотичне виховання”, – каже Олена Лисичкіна.

Кілька місяців група батьків, незадоволених якістю освіти в школі, засипали районних чиновників скаргами. Вони стверджують, що за три роки, поки Лисичкіна була директором, заклад катастрофічно впав у рейтингу. “Наша школа не те що скотилася за учбовим процесом – наша школа з 232 шкіл Харкова перебуває на 220-м місці! Навчання немає, діти ЗНО скласти не можуть – у них немає належних знань”, – нарікає мати учня Ольга Сиченко. А от інші батьки звільненням директора приголомшені, бо запевняють, що саме завдяки їй у школі зникли побори. “Я не здаю на школу нічого. Якщо мені хочеться щось зробити, я можу прийти і зробити. Ми влаштовували суботники. Якщо я хочу щось подарувати школі, я можу подарувати”, – каже мати учня Алла Фещенко.

Разом із директором заяви на звільнення подали ще два десятки вчителів – вони пояснюють, що через постійні перевірки стало неможливо працювати. “Ми йдемо до школи і думаємо: яка сьогодні на нас скарга написана? За якою скаргою ми маємо писати пояснення”, – каже колишня вчителька Ольга Радченко.

На екстрених зборах більшість батьків голосує за поновлення директора на посаді. Але в управлінні освіти кажуть – це голосування не вирішує нічого, бо директорка звільнена. “Якщо директор був звільнений, отримав наказ на руки і підписався на цьому наказі, отримав трудову книжку, то відмотати назад закон ми не маємо права”, – пояснила заступник начальника управління освіти районної адміністрації Оксана Матвєєва. Єдиний шлях повернутися на посаду – це конкурсний відбір на загальних засадах. Сама ж колишня очільниця школи і досі вважає себе легітимною, то планує і далі виходити на роботу.

Кореспондент ТСН Мар’я Уманська

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини