У Карпатах буде своя “Голгофа” – на горі Піп Іван зроблять найдовшу й найскладнішу Хресну дорогу (фото)

1480
Panorama of old observatory ruins at Carpathian mountains. Ukraine

У Карпатах від підніжжя гори Піп Іван Чорногірський до самої її вершини споруджують екуменічну Хресну дорогу зі стаціями. Вона буде найдовша та найскладніша з усіх існуючих.
У Карпатах від підніжжя гори Піп Іван Чорногірський до самої її вершини споруджують екуменічну Хресну дорогу зі стаціями. Вона буде найдовша та найскладніша з усіх існуючих.

Ідея створення екуменічної Хресної дороги, яка має стати однією із нових туристичних перлин Прикарпаття, належить Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, який разом із Варшавським університетом нині відбудовує Обсерваторію на горі Піп Іван, – пише Голос Карпат.

Стації у вигляді камінних бриль у зріст людини із вмонтованими у них таблицями відображатимуть останні моменти життя Ісуса Христа на його шляху до Голгофи.

Як зазначає “Білий слон”, роботи розпочали наприкінці травня, а перед їх початком митцями та керівництвом університету на місцевості було проведено нараду з робочими-підрядниками.

Урочисте відкриття та освячення Хресної дороги представниками всіх християнських конфесій заплановано на 14 серпня.

Довідка:
Піп Іва́н (також Піп Іван Чорногі́рський або Чорна Гора) — одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020,5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон».

Голго́фа (грец. Γολγοθᾶ від арамейського Gûlgaltâ — череп), або Кальварія  — пагорб, на якому було розіп’ято Ісуса Христа. За описами, це місце знаходиться поблизу Єрусалима, проте його точне розташування невідоме.

Хресна дорога  — шлях, який Ісус Христос пройшов на Голгофу. Церква матеріально символізує її у вигляді 14 стацій, кожна з яких символізує певну подію Хресного шляху:
I. Ісуса засуджують на смерть
II. Ісус бере на себе хрест
III. Ісус падає перший раз під хрестом
IV. Ісус зустрічає свою Матір
V. Симон з Киринеї допомагає Ісусові нести хрест
VI. Вероніка витирає Ісусове обличчя
VII. Ісус вдруге падає під хрестом
VIII. Ісус просить Єрусалимських жінок, щоб плакали над особистими гріхами
IX. Ісус падає третій раз
X. З Ісуса здирають одяг
XI. Ісуса прибивають до хреста
XII. Ісус вмирає на хресті
XIII. Ісуса знімають із хреста
XIV. Ісуса кладуть до гробу

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини