Податок на несподіваний прибуток може підірвати євро та призвести до переосмислення серед власників резервів.
Між Європейським союзом і Центральним банком ЄС розгорілися суперечки про те, як використати прибуток від понад 200 мільярдів євро в заморожених активах російського центрального банку для допомоги у відновленні України.
Як повідомляє ТСН, про це пише Bloomberg.
Повідомляється, що офіційні особи у виконавчій владі Євросоюзу не згодні з президентом ЄЦБ Крістін Лагард, яка стверджує, що дії проти санкційних активів дестабілізують фінансову стабільність єврозони і вплинуть на ліквідність єдиної валюти.
У матеріалі журналістів ідеться, що Єврокомісія виступила проти аргументів ЄЦБ, заявивши, що будь-який ризик уже було оцінено ще під час перших блокувань російських активів у лютому 2022 року, коли Росія тільки вторглася до України. Зазначається, що досі жодне з цих побоювань не підтвердилося.
На думку очільника Європейського Центрального Банку, податок на непередбачувані витрати негативно вплине на євро і призведе до переосмислення власників резервів.
У публікації також ідеться, що деякі держави блоку згодні з доводами Крістін Лагард, але є й ті, хто впевнений, що Європейському Союзу час рухатися вперед у питанні використання заблокованих російських активів.