Цукати зі шкірок помаранча від Пані Стефи

2339

По трохи підбираємося до Великодня, а отже – до печіння пасок. А що за паска чи бабка без сонячно-золотих, смачнющих і пахучих цукатів? Що кажете? Купите кольорові цукати в магазині? Встид і ганьба вам! Бо зварити цукати зі шкірок помаранча – це не тільки просто, а ще й ароматизує вам хату на кілька днів 🙂 а кольорові цукати в тісті зроблять вам негарні ляпки в тісті.

На майже літровий слоїчок цукатів в сиропі треба буде:

  • 2 кг помаранчів
  • 2 великі соковиті цитрини
  • пів кг цукру
  • шклянка води (може не придатися)
  • чверть шклянки рому або коньяку
  • ванільний цукор
  • пів-палички справжнього цинамону, кілька гвоздичок

По перше, треба купити помаранчі. Але не будь-які, а такі, щоб запах шкірок вам подобався. З мого досвіду, зараз найкращий сезон для таких помаранчів, вони невеликі, тонкошкірі, квасні і дуже соковиті. Купуємо кілограми зо 2 🙂 і ще 2 добрі соковиті цитрини.

По друге, помаранчі треба добре помити, в гарячій воді, з содою і щіточкою, бо мало чим їх там обпшикують. А де взяти “еко”?

По третє, треба вичавити і випити сік 😉 Або змішати з іншими свіжими соками і приготувати атом. Після чавіння соку в нас залишаться півсфери шкірок вичавлених помаранчів.

По четверте, шкірки треба намочити в зимній воді хоча б кілька годин, ідеально – на добу а то й більше. Але якщо вимочуєте довго – ставте в холодильник, бо є шанс скиснути. Воду час від часу треба змінювати, хоча б що кілька годин. За добу біла частина шкірок розмокне. Я рідко вимочую більше доби.

Далі, по п’яте, треба кожну половинку відчавити від води, гострим коротким ножем обрізати білу частину, а решта порізати спочатку соломкою, а потім – кубиками.

Мені подобається, коли цукати зі шкірок досить дрібні. Зрештою, в процесі варіння вони набирають сиропу, і трошки збільшуються. Цукати можна залишати на стадії соломки і різати перед використанням.

Далі, по шосте, засипаємо порізані шкірки цукром (1:1 по вазі) і лишаємо на годинку – цукор витягне з шкірок зайву вологу, і на дні банячка збереться трохи сиропу. А ще – стираємо цедру з цитрини онкою теркою або спеціальним ножем і витискуємо сік. Сиропу в банячку має бути трохи більше половини. Якщо хочете мати більше сиропу – додайте води і цукру (або готового сиропу) 1:1.

По сьоме, варимо цукати – ставимо банячок на малеееенький вогонь, додаємо цедру і сік цитрини, і варимо в 3-4 заходи по 10 хвилин кипіння. Між заходами варіння даємо вистигати і настоюватися по годині.

Готові цукати мають бути прозорими і смачними, але разом з тим – не надто м’якими, щоб не розповзалися. Коли вони вже такі, як нам треба – вистуджуємо, додаємо ром або коньяк, ванільний цукор, перемішуємо, складаємо в слоїк, втикаємо туди цинамон, гвоздички, закриваємо і тримаємо в холодильнику. Пильнуємо, щоб цукати були покриті алкогольно-цукровим сиропом, при потребі можна доливати алкоголю.

Чим добрі ці цукати? – мінімум води, сироп насичений, смачний і ароматний. Можна використовувати і самі цукати, і сам сироп для ароматизації тіста. Алкоголь додає цукатам стійкості, вони не псуються досить довгий час. І не хвилюйтеся, при печінні весь алкоголь випарується, і залишиться лиш запах.

До паски, маківника, сирника – те що треба!

P.S. Є ще спосіб коли спочатку вариться сироп, в якому потім варимо шкірки, але мені так якось простіше і менше мороки.

Джерело: Пані Стефа

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини