Врятувати лелеку: Українець організував людей для допомоги птахам

2647
фото: Роман Тузяк

О 10 ранку 21 березня на парковці поряд з торговим центром у середмісті Львова з’їжджаються кілька автомобілів. Це охочі допомогти лелекам. Птахи повернулися з теплих країв у часи сильних снігопадів.

фото: Роман Тузяк

17-18 березня українці через соціальні мережі почали закликати разом їх рятувати, – пише Gazeta.ua

Львів’яни купують у супермаркеті корм, рибу, м’ясо. Вантажать у багажники і роз’їжджаються по місцях у села Княже та Касів Золочівського району.

Серед активістів – львів’янин 33-річний Роман Тузяк. Він працює монтажником обладнання, також 5 років займається волонтерством по дитячих будинкам.

“У неділю подруга написала, що прилетіли лелеки, і треба допомогти їм з їжею, – розповідає чоловік. – Зразу з другом сіли в машину і поїхали на розвідку. В околицях Бібрки побачили лелек, але літаючих. Взагалі не було жодного поняття, як і що робити. Я просто написав, що зроблю годівниці, закупили корму і поїхали розставляти годівниці там, де птахи ймовірно могли бути”.

фото: Роман Тузяк

“Були сильні снігопади. Ми зробили зо 20 годівничок з картонних коробок. Їх з кормом розставили по місцях скупчення лелек.

Виклав номер свого рахунку і написав, що якщо хтось хоче долучитися до справи, то може перерахувати на корм. За добу зібрали понад 20 тисяч. Зараз на рахунку більше як 50 тисяч гривень. Сотні людей скидали гроші. Зараз же десятки щодня допомагають годувати птахів.

У день на їжу для лелек витрачаємо у межах півтора тисяч. Якщо залишаться гроші, перерахую їх на допомогу дітям-сиротам у “Благодійний аукціон побачень”.

фото: Роман Тузяк

Купуємо тюльку, мойву, курячі гомілки. Важливо, щоб м’ясо було несолене. Також супові набори, перловку. Лелеки їжу ковтають не пережовуючи, тому заздалегідь все ріжемо на дрібні шматки”.

Для зручнішої комунікації Роман організував громадську ініціативу “Лелеки”.

“У Facebook створив окрему сторінку для ініціативи. Пишу там про все, що ми робимо: куди їдемо, коли їдемо, що веземо. Так зручніше, бо охочі допомогти бачать наші маршрути і, відповідно, свої поїздки уже планують по інших точках”.

фото: Роман Тузяк

“Підходимо максимально тихо і без зайвого галасу. Якщо лелеки ослаблені, то ближче підпускають до себе. Перші рази робили годівниці і туди клали їжу, але орнітологи сказали що це не найкраща ідея, потрібно стелити сіно. Тепер годівниці розставляємо з крупою для дрібних птахів.

Патрулюватимемо область до неділі. За день проїжджаємо 200-300 кілометрів”.

фото: Роман Тузяк

У Судовій Вишні Мостиського району на території хлібокомбінату жителі організували притулок для лелек.

“Людям, які хочуть допомогти, але не мають для цього коштів, бо риба все ж таки, недешева, я кажу, щоб купували корм, рибу, все, що треба, і зберігали чеки. А ми з грошей нашого рахунку їм відшкодуємо. Ми самі не можемо всі місця об’їхати. Буває, приїдемо на те місце, де лелеки були, а вони вже перелетіли. Тому координація і постійно бути на зв’язку у нашій ситуації дуже важливо”, – каже Роман.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини