Центр Шептицького у Львові номінували на міжнародну архітектурну премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое 2019. Про це йдеться на сайті премії, пише Твоє місто.
Центр Шептицького збудували на території студмістечка Українського католицького університету на вулиці Козельницькій. Мультифункціональну бібліотеку відкрили 10 вересня торік.
На першому поверсі розташовані кілька аудиторій, кав’ярня та виставкова зала, на другому та третьому – бібліотека та коворкінги, а на четвертому – адміністративні приміщення. На цокольному поверсі облаштували конференц-зал. Дах будівлі, як і декілька терас, мають «зелене» покриття, що затримує воду.
Проектувала Центр німецька компанія Behnisch Architekten та AVR Development. Над проектом також працював нинішній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Дизайн фасаду виконано таким чином, що бібліотека нагадує стопку книг.
На другому поверсі бібліотеки є відкрита тераса з панорамою на студмістечко і храм Святої Софії – Премудрості Божої. Всього у будівлі три тераси – дві відкриті і одна напівзакрита.
У навчальних аудиторіях, розташованих на 4-му поверсі, студенти та викладачі працюють над своїми проектами.
Фонд бібліотеки налічує 146 тисяч примірників книг. Більша частина з них знаходиться на стелажах у вільному доступі, рідкісні книги – у книгосховищі Центру.
У бібліотеці є електронна пошукова система, яка працює через термінали, для самостійного пошуку необхідної книги.
Нагадаємо, що у 2017 році на цю ж премію номінували Простір Синагог на Староєврейській. Крім Львова, цього року серед претендентів на премію Театр на Подолі (Київ), Печерська міжнародна школа (Київ), публічний простір «Сцена» (Дніпро), Дачний готель «Глібівка» та Камінний дім (Київська область), «Земля ведмедів та вовків» у Черкаському зоопарку. Переможця премії назвуть 7 травня у Барселоні.
Довідка
Премію заснував Фонд Міс ван дер Рое та Європейська комісія у 2001 році. Її присуджують один раз на два роки за проекти, втілені у цей період. Премія має на меті досягти розуміння трансформацій і формувати європейське середовище, відзначати інновацій в галузі архітектури (як концептуальних, так і будівельних), і привернути увагу до важливих вкладів європейських професіоналів у розвиток нових ідей. Після оголошення номінантів, журі конкурсу відбирає шорт-ліст із сорока проектів, а потім і п’ятьох фіналістів.