“Це ж треба так лaжaти!” Киянка-“тepopиcткa” вдруге помилково потрапила в санкційні списки РНБО

1418

Молодша наукова співробітниця Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Ольга Калініна помилково потрапила до санкційного списку Ради національної безпеки і оборони. Її рахунки вже заблоковані, вона не може отримувати зарплату і користуватися банківськими картками. Але найбільш дике те, що таке відбувається вже вдруге.

На те, щоб домогтися справедливості після попередніх санкцій, Ользі знадобився майже рік. Досі в неї за допущену жахливу помилку навіть не попросили вибачення – і ось нове випробування.

Детальніше про скандальну ситуацію пише  OBOZREVATEL.

“Фахівці” переплутали з тезкою з Криму

У 2018 році життя молодої жінки круто змінилося. Щасливу дружину і маму маленької Агати поставили перед фактом: тепер вона “терористка”. Причому довгий час Ользі не говорили навіть у банку, чому заблоковані її рахунки.

Ольга Калініна на сайті Інституту міжнародних відносин КНУ.

Згодом з’ясувалося, що в списку санкцій РНБО (від 2018 року) були не просто вказані ПІБ, але й розкриті персональні дані киянки: ІПН, паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон і т. д. А вишенькою на торті стала “посада” – “секретар територіальної виборчої комісії Первомайського району”. Однак до “виборів” в окупованому Криму Ольга не мала жодного стосунку.

Ольга в списку санкцій РНБО від 2018 р.

Ольга в списку санкцій РНБО від 2018 р.

На той час доньці Ольги, Агаті, було всього 2,5 роки. Молода жінка навіть не могла отримувати виплати на дитину.

“Ні з картки переказати, ні зняти у відділенні банку через касу. Не виходило оплатити готівкою будь-які послуги і через термінал поповнення”, – розповідала Ольга.

Ольга Калініна з донькою

Крім фінансових обмежень, у травні 2018 р. РНБО своїм рішенням доручила Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про введення санкцій і поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів. Перевіряти на собі їх Ольга Калініна, звичайно ж, не хотіла – сім’я вирішила навіть не намагатися виїхати у відпустку за кордон.

Майже рік знадобився на те, щоб наукову співробітницю київського інституту вивели зі списку.

“Це коштувало нервів, часу, сил… Нікому не побажаю зіткнутися з подібною ситуацією”, – каже Ольга.

Як би там не було, але в 2019 році було опубліковано указ президента №82/2019, який вніс зміни до рішення РНБО: персональні дані киянки Ольги Калініної прибрали, а додали правильні – кримської пособниці країни-агресора.

Указ президента №82/2019

Ольга з Михайлом і маленькою донькою видихнули. Але в липні 2021 року сталося дежавю. Киянку відмовився обслуговувати Monobank, а потім і ПриватБанк. Її рахунки заблоковано.

“Спочатку я подумала, що стався якийсь збій. Але коли мені надіслали повідомлення, що стосовно мене введено санкції, я подумала, що сплю. Адже це вже було!” – розповідає Ольга Калініна.

Причому в фінансових установах пам’ятають попередню епопею і розуміють, що знову сталася помилка, але зробити нічого не можуть.Листування з оператором банку

Дійсно, на сайті Офісу президента опубліковано указ №265/2021, яким глава держави ввів у дію рішення РНБО. І в списку фізосіб, проти яких застосовані санкції, під номером 85 знову є “кримська Ольга Калініна”, але з персональними даними київської.

Указ президента №265/2021

“А може ображений залицяльник із СБУ?”

Чоловік Ольги шокований подією, але знаходить сили жартувати.

“Я навіть запитував дружину, може у неї в Службі безпеки залишився ображений залицяльник, якому вона відмовила? Тому що інакше весь цей абсурд пояснити не можна”, – каже Михайло.

Сама ж Ольга переконана – безкарність породжує безвідповідальність.

“Ніхто навіть не перепросив за те, що сталося в 2018 році! І якби не розголос, не допомога ЗМІ, прокуратури АРК, Держприкордонслужби України, які надали докази того, що я ніяка не терористка, то я би досі жила в пеклі. Це ж треба так лажати, щоб удруге помилково “відправити” людину під санкції! Але, знаєте, навіть не здивуюся, якщо через кілька років знову побачу себе в подібному списку”, – каже Ольга.

Ольга з чоловіком Михайлом А зараз киянка готується до чергового витка боротьби за справедливість. Ользі Калініній потрібно знову доводити, що вона непричетна ні до проведення референдуму в Криму, ні до “роботи на Росію”. Ось тільки хто відповість за чергову злочинну помилку і скільки це буде тривати?

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини