“Це найшвидший шлях до миру”: Столтенберг закликав Захід продовжувати поставки зброї Україні

429

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Німеччину та інших союзників постачати більше зброї Україні. На його думку, саме військова підтримка Києва є найшвидшим шляхом до миру у війні з російським агресором.

Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung. Дипломат дав зрозуміти, що вважає законними нібито українські удари по російському тилу, передає Обозреватель.

“Це може звучати парадоксально, але військова підтримка України – найшвидший шлях до миру”, – висловив переконання Столтенберг.

За його словами, главу РФ Володимира Путіна потрібно було переконати в тому, що він не досягне своєї мети – встановлення контролю над Україною. Тоді, вважає генсек НАТО, можна було б “знайти мирне переговорне рішення”, яке б гарантувало “виживання України” як незалежної демократичної держави.

Водночас Столтенберг також дав зрозуміти, що вважає “українські атаки” на військові об’єкти в Росії цілком законними.

“Кожна країна має право захищати себе. Україна також”, – заявив представник НАТО.

Він нагадав про масовані російські ракетні та дронові удари на цивільну інфраструктуру України, спрямовані на те, щоб позбавити українське мирне населення електроенергії, води й тепла взимку.

На запитання про те, чи варто надати Україні ракети середньої дальності, Столтенберг відповів, що триває діалог між союзниками і Києвом щодо конкретних систем.

Також підкреслив, що минулого місяця союзники по НАТО вже відправили Україні системи озброєнь великої дальності, зокрема, HIMARS, далекобійну артилерію й безпілотники.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини