Топ-5 неймовірних місць в Україні, куди можна втекти від шуму великого міста

3134

Оскільки ситуація з подорожами за кордон пов’язана з низкою труднощів, то можна розглянути варіант поїздок Україною.

Майже в кожній області є щось дивовижне, таке, що навряд чи існує ще десь у світі. Наприклад, під Києвом у Х столітті був порт, а зараз там можна помилуватися гарними заходами сонця, а в Харківській області є справжня пустеля з видами рослин і тварин, що зникають. Редакція зібрала топ найдивовижніших місць у нашій країні, в яких можна усамітнитися з природою і перезавантажити думки, – ише OBOZREVATEL .

1. Витачів, Київська область

  • Як дістатися: До Витачева легко дістатися на своєму автомобілі або ж на маршрутці, яка курсує від автостанції на “Видубичах”. Шлях займає 30-40 хвилин.

Околиця села Витачів, що на правому березі Дніпра, відома своїми кінематографічними пейзажами. Атмосфера цього місця дозволяє поринути в часи, коли на українській землі ще правили князі.

Витачів відомий своїми кінематографічними пейзажами

Так, під час Київської Русі це поселення існувало як порт. Поступово частина старого міста завалилася у Дніпро, а частина була похована під новими будівлями. Водночас у місті збереглися частина старих валів і дерев’яна каплиця.

На березі добре проводити час за риболовлею або просто відпочиваючи в наметах. Туристів там небагато, тому можна насолодитися усамітненням із природою.

2. Холодний Яр, Черкаська область

  • Як дістатися: з Києва маршруткою до Черкас (120 грн із залізничного вокзалу і ст. м. Харківська, в дорозі 3 години). З міста Чигирин з обласного центру від АС №3 (на вул. Гоголя) регулярно курсують маршрутки (приблизно 50 грн). У Чигирин їздять також маршрутки з Полтави, Знам’янки, Світловодська та Дніпропетровська.

Це реліктовий лісовий масив загальною площею 6804 гектари. Він належить до пам’яток природи і має величезне історичне значення.

Найдовший і найглибший яр Придніпровського лісу – це саме Холодний Яр, завдяки якому урочище й отримало таку назву. Саме тут ховалися українські повстанці та партизани. Також Холодний Яр описував у своїх творах Тарас Шевченко.

Холодний Яр описував у своїх творах Тарас Шевченко

У Яру дивовижні кліматичні умови – навіть влітку тут збирається холодне повітря. За легендою, цей яр “холодив” спини ворогам, не чіпаючи своїх. Під час дослідження цієї зони можна наштовхнутися на стародавні городища та руїни підземних церков і печер.

3. Кицівська пустеля, Харківська область

  • Як дістатися: пустеля розташовується у Харківській області, біля села Кицівка. Від села треба йти по шосе на Печеніги, далі потрібно пройти через хвойні ліси.

Це піщана горбиста місцевість між сосновим лісом і річкою Сіверський Донець. Це рідкісне для Слобожанщини й України загалом природне утворення розташоване за годину їзди від Харкова, недалеко від села Кицівка.

Ніяких розваг на території пустелі немає – тільки природа, чисте повітря і гармонія із собою

Ніяких розваг на території пустелі немає – тільки природа, чисте повітря і гармонія із собою. Сюди можна приїхати за унікальними фотографіями або влаштувати невеликий пікнік. Окрім того, можна побачити реліктові рослини і рідкісні види тварин, що зникають.

Також варто зазначити, що в радянські часи тут був танковий полігон. Будьте обережні, оскільки досі в цих місцях знаходять танкові снаряди.

4. Скіфські вали, Вінницька область

  • Як дістатися: вали розташовуються на лівому березі річки Південний Буг, біля Немирова на Вінниччині. Можна доїхати самостійно або замовити автобусну екскурсію.

Немирівське городище або Скіфські вали – це пам’ятник археології, якому вже понад 4000 років. Деякі городища були зведені в VІІ столітті до нашої ери. Це один із найбільших скіфських укріплених населених пунктів періоду ранньої залізного століття України, що займає площу понад 100 гектарів.

Монументальний ландшафт Немирівського городища заворожує з перших хвилин.

У центрі “обгородженої” території розташовується особливий “остов” – Замчисько.

Монументальний ландшафт Немирівського городища заворожує з перших хвилин. Дотепер тут збереглися вали скіфів заввишки 9 метрів, усередині яких археологи виявили сліди трипільського населення. Більшість туристів прибувають сюди з метою насолодитися мовчанням великих і загадкових споруд, які видніються з різних локацій Побужжя.

5. Півострів Трахтемирів, Черкаська область

  • Як дістатися: розташовується унизу Канівського водосховища. Можна доїхати на електричці (краще взяти велосипед), що йде з київського вокзалу до станції Миронівка. Від Миронівки доведеться проїхати ще 45 кілометрів. Для піших мандрівників підійде автобус, що йде в село Великий Букрин із зупинки біля станції метро Видубичі.

Трахтемирів – це півострів і однойменне село на правому березі Дніпра. За легендою, це святилище, якому понад 10 тисяч років. Зводилося капище ще за трипільської культури, у XVI-XVII століттях тут був центр запорізького козацтва на Наддніпрянщині, а за радянських часів тут побудували дитячі табори.

Трахтемирів – це півострів і однойменне село на правому березі Дніпра

Однак у 1970-х унаслідок будівництва Канівського водосховища село Трахтемирів практично знелюдніло.

На півострові є місця для кемпінгу, тож, узявши намет, можна з комфортом відпочити під спів птахів і плескіт дніпровських вод.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини