ТОП-10 озер Карпат, які варто побачити на власні очі

3669

Карпати України славляться своєю неперевершеною, первозданною природою. В заповідному краю знаходяться величні гори і чудові лісові масиви, шумливі водоспади і квітучі луки, бурхливі річки і мальовничі озера. Hotels24.ua пропонує огляд ТОП-10 озер Карпат, які варто побачити на власні очі.

1. Озеро Синевир

«Синевир» — найбільше озеро Українських Карпат, яке розкинулося в Межигірському районі Закарпаття, на висоті — одна тисяча метрів над рівнем моря. Через те, що озеро знаходиться високо в горах, воно не прогрівається навіть в спеку влітку. Його називають «Морським Оком» через невеличкий острівець посеред водного простору. Синевир утворився в результаті землетрусу. Озеро досягає в глибину до двадцяти метрів. Вода в ньому — кристально чиста і прозора.

Озеро Синевир
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Синевир багатий на форель. Навколо озера ростуть смереки. Туристи приїжджають сюди на відпочинок з наметами і рюкзаками. До озера курсують автобуси, можна дістатися власним транспортом.

Автобус до села Синевирська Поляна їздить один раз на добу. В Синевир влаштовуються екскурсії з села Нижнього Студеного, розташованого неподалік. Навколо Синевиру чудово облаштована територія — побудовані оглядові майданчики і встановлені скульптури закоханих персонажів легенди — юнака Вира і дівчини Синь.

Якщо добиратися до Синевиру на власному автомобілі, треба доїхати до Межигір’я, потім звернути в напрямку Синевирської Поляни. Озеро від села знаходиться на відстані декількох кілометрів (на півночі).

До Синевира ведуть численні екологічні пішохідні стежки. Можна дістатися до полонини Гича, від неї спуститися в село Слобода і знайти освячене джерело з питною водою. Від джерела до «Морського Ока» Карпат відстань незначна.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпаття

2. Мертве (Журавлинне) озеро

Мертве (Журавлинне) озеро відноситься до Національного природного парку під назвою «Сколівські Бескиди». Воно розташоване неподалік від селища Кам’янка, в Сколівському районі Львівської області. Озеро характеризується темною, майже чорною, водою і неправильною овальною формою.

Мертве (Журавлинне) озеро
Фото взяте з сайту guide.karpaty.ua

На ньому росте болотяна журавлина і осика. Зверху озеро покриває килим із гілок, коренів дерев. Водне плесо поступово заростає мохом. Навколо озера росте ялицево-смерековий ліс.

Журавлинне озеро іменують Мертвим тому, що його вода насичена сірководнем. В озері немає вищих живих організмів. Місцевість, яка простягається далі від пішохідних стежок, болотиста.

Від центру села Сколе на Львівщині до Мертвого озера треба пройти пішки вісім з половиною кілометрів. По дорозі, туристи зможуть зупинитися біля джерела мінеральної води «Нафтуся», помилуватися Кам’янецьким водоспадом. Повз Мертве озеро простягається доріжка, яка веде до вершини гори Ключ с гігантськими скельними утвореннями. З гори відкривається мальовничий, панорамний вид. Де зупинитися: туристів приймають готелі Львівщини

3. Озеро Лебедин

Озеро Лебедин знаходиться в урочищі (на висоті шістсот п’ятдесяти метрів над рівнем моря), на південній вершині Покутсько-Буковинських Карпат (Косівщина), на території Національного парку під назвою «Гуцульщина».

Озеро Лебедин
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Від Лебедина на відстані п’яти кілометрів в північно-західному напрямку розташовано село Шешори. Озеро характеризується округло-овальною формою, займає площу —  один гектар.

Глибина гірського озера становить двадцять вісім метрів. Навколо Лебедина розкинулися буковий ліс, луки і болота. В приозерній місцевості ростуть рідкісні види рослин (в тому числі лікарські) — буковий фегоптерис, весняний первоцвіт і папороть. Існує припущення, що озеро утворилося внаслідок діяльності льодовика. Для того, щоб побачити живописні пейзажі, в карпатське урочище Лебедин з’їжджаються туристи не тільки з України, але й з зарубіжних країн.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Карпат

4. Хащованське озеро (Нова Хащованя)

Хащованське озеро розташоване поблизу села Хащованя Сколівського району Львівської області.

Хащованське озеро (Нова Хащованя)
Фото взяте з сайту www.hotel-sk.com.ua

Його розміри становлять 130 Х 40 метри, а максимальна глибина досягає п’яти метрів. Неглибоке озеро оточено мальовничими пагорбами, покритими рослинами. Воно захищене від сильних поривів вітру ялинами. Хащованське озеро добре прогрівається влітку. Точних відомостей про походження озера немає. Існує припущення, що воно завального походження. Також є версія, що озеро може бути рукотворним.

В Карпатах, на висоті від 1500 до 1800 метрів, знаходиться більше ніж тридцять високогірних озер льодовикового походження.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Львівщини

5. Озеро Марічейка

В гірському масиві Чорногора (Верховинський район Івано-Франківської області) є чудове озеро під назвою Марічейка. Гірське озеро знаходиться на півдні Карпатського національного парку, на висоті одна тисяча п’ятсот десять метрів над рівнем моря.

Озеро Марічейка
Фото взяте з сайту guide.karpaty.ua

Воно характеризується кристально чистою і холодною водою. Глибина озера не перевищує одного метра. Довжина озера Марічейка — вісімдесят вісім метрів, а ширина — сорок п’ять метрів.

Воно займає площу — один гектар. На берегах Марічейки ростуть гірські сосни (жереп) і ялівець. На Марічейку можна дістатися пішки, доїхати на велосипеді, квадроциклі або ВАЗі.

До Марічейки веде безліч троп. Найзручніший маршрут простягається від села Шибеного. За озером, на відстані чотирьох з половиною кілометрів, розташована вершина гори Піп-Іван Чорногірський (розташована на висоті 2028 метри над рівнем моря). Від неї можна відправитися в подорож (через Чорногору) на вершину Говерли, яка знаходиться на висоті 2 064 метрів над рівнем моря.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Івано-Франківської області

6. Озеро Бребенескул

Найбільш високогірне карпатське озеро – Бребенескул — розташоване на висоті одна тисяча вісімсот один метрів над рівнем моря (Рахівський район Закарпатської області). Льодовикове озеро овальної форми знаходиться на схилі Чорногорського хребта (південно-західному). Його оточують величні вершини — Бребенескул, Гутин Томнатик. Звідси бере початок ріка Бребенескул.

Озеро Бребенескул
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Озеро простягається на сто тридцять чотири метри, має ширину – шістдесят сім метрів і глибину – три метри. Його температура навіть влітку не перевищує + 13 градусів Цельсія. У озера круті береги. На них є насипи із каміння. Вода — чиста, трохи мінералізована, а дно вкрите сірим мулом. Озеро користується великою популярністю серед прихильників гірського туризму.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпаття

7. Озеро Несамовите

Озеро під назвою Несамовите розташоване в льодовиковій впадині, біля підніжжя гори Туркул Чорногорського хребта, на висоті одна тисяча сімсот п’ятдесят метрів над рівнем моря (це Надвірнянський район Івано-Франківської області).

Озеро Несамовите
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Воно простягається майже на дев’яноста метрів. Глибина озера становить півтора метра, ширина – сорок п’ять метрів. Його береги встелені субальпійською рослинністю.

Озеро відноситься до Карпатського національного парку. Біля південних берегів днище покрите валунами. В північній його частині —  мулисто-піщані відклади. Західні, південні береги озера — кам’янисті. В озері немає жодного виду риби.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Івано-Франківщини

8. Озеро Герешаска (Догяска)

Високогірне озеро льодовикового походження Герешаска (Догяска) знаходиться на схилі гори Догяска, на висоті одна тисяча п’ятсот метрів над рівнем моря (Рахівський район Закарпатської області). Його оточують вершини Свидовецького заповідного масиву.

Озеро  Герешаска (Догяска)
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Озеро має дуже гарний вигляд. Воно неглибоке, відстань до дня становить трохи більше одного метра. Озеро займає площу —  1,2 гектари. Його розміри значні —  125 Х 100 метри. Максимальна температура води влітку складає + 11 градусів Цельсія. Приозерну територію вкривають зарості осоки. Біля озеру росте чорниця. Поряд розкинулися зелені луки, височіють гірські вершини. Неподалік від озера Геришаска розташований каскадний Драгобратський водоспад.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпаття

9. Озеро Ворожеска (Трітон)

Високогірною перлиною Свидовецького масиву вважається озеро Ворожеска (Трітон), розділене на дві водойми. Воно має льодовикове походження, розташоване на висоті одна тисяча чотириста шістдесят метрів над рівнем моря (Рахівський район Закарпатської області).

Озеро Ворожеска (Трітон)
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Найбільша, округлої форми, водойма має діаметр дев’яносто п’ять метрів. Її максимальна глибина становить п’ять метрів. Друга водойма, в формі півмісяця, має довжину — сімдесят шість метрів і глибину — до двох метрів.

В озері напрочуд прозора і прохолодна вода. Навколо нього росте ялівець, осока, костриця лежача і чорниця. На підході до озера можна побачити зарості сосни і зеленої вільхи. Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпаття

10. Озеро Апшинець

Високогірне озеро льодовикового походження Апшинець (Трояска) розташоване в Рахівському районі Закарпатської області. Воно розкинулося неподалік від вершини Трояска, на північно-східному схилі гірського масиву Свидовець (на висоті приблизно одна тисяча п’ятсот метрів над рівнем моря).

Озеро Апшинець
Фото взяте з сайту vidviday.ua

Його максимальна глибина незначна — всього лише 3 метри. Довжина озера Апшинець — сто двадцять шість метрів, а ширина — сто метрів. Площа озера Апшинець (Трояска) — 1.2 гектари. Вода — чиста і прозора, влітку прогрівається до температури +10 +13 градусів Цельсія. Дно в озері рівне і мулисте. Біля берегів є валуни. Озеро входить до складу Апшинецької заповідної зони. Рослинність навколо нього представлена осокою і сфагновими мохами.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпаття

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини