Уряд змінив умови надання субсидій зі сплати комуналки

1234

Кабінет міністрів України вніс зміни в постанову щодо оформлення державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг українцями. Зміни стали чинними з початком поточного місяця.

Про це повідомляє ТСН

Як повідомляє урядова прес-служба, субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. Також право на допомогу матимуть ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. На 30% понаднормової площі матимуть право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

При розрахунку житлової субсидії не будуть враховані до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову. В разі відсутності доходів через хворобу чи інші життєві обставини визначення права на отримання субсидії відводиться до компетенції відповідної комісії.

“Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн”, – пояснюють у Кабміні.

Там також наголошують, що без сплати єдиного соціального внеску субсидію отримуватимуть безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу, а також у місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості. Те саме стосується громадян, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. “Якщо субсидію на новий рік 2018-2019 рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua”, – повідомляють в уряді.

Основні зміни до субсидій жовтень 2018
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини