Теракт в Оленівці: свідки розповіли розслідувачам про два вибухи в колонії – зовні та всередині

412

У той день, коли стався теракт в Оленівці Донецької області, ті українці, які перебували у бараці на території колонії, чули два вибухи — перший було чути зовні, а інший стався усередині конструкції.

Про це під час презентації розслідування про масове вбивство азовців в Оленівській колонії № 120 у Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила авторка розслідування, журналістка Медійної ініціативи за права людини Марія Климик, пише Укрінформ.

За її словами, ввечері 28 липня головний по бараку, де утримувалися українці, обійшов всю територію, перевірив всіх хлопців, поговорив із черговим, і приблизно о 23:15 пішов спати.

“Перший вибух, який почули люди, стався десь за територією колонії. Його почули не всі. Хтось прокинувся, зрозумів, що це десь за територією, подивився, що все нормально, що нічого не сталося, шибки всі на місці – і ліг назад спати. Однак приблизно о 23:30-24:00 пролунав повторний вибух уже всередині самого бараку”, – зазначила вона.

Климик поінформувала, що ті військовослужбовці, котрі знаходилися в основній частині бараку, яку зачепило вибуховою хвилею, фактично одразу ж загинули. “Почалася пожежа, і тіла цих людей уже потім загорілися”, – сказала представниця МІПЛ.

За її словами, у тій частині будівлі, де була будка на пару кімнат, люди отримали важкі поранення, але вижили. Частину дверей, за даними МІПЛ, просто винесло.

Климик зазначила, що цей барак стикується з іншою будівлею і внаслідок одного з вибухів частина стіни провалилася у сусідню будівлю.

Вона додала, що частина з утримуваних прокинулися від того, що на них впав дах. Деякі ліжка і частину людей винесло вибуховою хвилею, тож частина тіл просто застрягли між цими ліжками. Людям, щоб вибратися, доводилося перелазити всю цю конструкцію, аби дістатися виходу.

“По дорозі вони також бачили інших людей. І тому, навіть будучи пораненими, але маючи ще сили стояти на ногах, вони забирали тих, хто самостійно не міг вибратися”, – сказала Климик.

Представниця МІПЛ розповіла, що військові не розуміли, що відбувається, у багатьох із них був больовий шок і дезорієнтація — частина з них не могла зрозуміти, куди бігти. Вона висловила думку, що дехто з цього бараку міг задихнутися від диму, бо побіг не туди і вже не міг самостійно вибратися.

Нагадуємо у ніч на 29 липня 2022 року РФ скоїла теракт, влаштувавши вибух у бараку виправної колонії в Оленівці, в якому перебували українські військовополонені. Тоді загинули щонайменше 50 захисників «Азовсталі».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини