“Сила удару була більша, ніж 23 листопада”: чому нова масована атака не спричинила блекаут

738

Росія вчергове завдала масованого удару по Україні, зокрема по її енергетичній інфраструктурі у п’ятницю, 16 грудня. Унаслідок цього частина регіонів має суттєві проблеми з постачанням електрики, води та тепла.

За наслідками ця атака стала однією з найболючіших з початку ракетного терору Росії і у трійці найбільш неприємних для нашої енергосистеми. Про це розказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передає 24 канал.

Блекаут росіянам не вдався

За його словами, блекауту в результаті цих ударів не сталося лише тому, що диспетчери “Укренерго” вже мають відповідний досвід та знають, як діяти у такій ситуації. Певні райони в цільовій конфігурації завчасно обмежили в електриці, а також зробили низку інших кроків, які не слід називати зі зрозумілих причин.

Як наслідок – система, не зважаючи на дуже і дуже важкі удари, змогла зберегти керованість. Тобто некерованих відключень у масштабі країни зараз немає взагалі. У всіх пунктах, де досі відсутня електрика, тривають інтенсивні ремонтні роботи – енергетики працюють над відновленням живлення. Ситуація складна, але це – не блекаут.

Для порівняння Харченко пояснив, що справжній блекаут в Україні був після ракетної атаки 23 листопада. Тоді система відключалася, була некерована і не виконувала жодні команди – ані людей, ані автоматичні.

Тому сила удару була навіть більша, ніж 23 листопада, але те, чого хотів добитися ворог, йому не вдалося, – підкреслив директор Центру досліджень енергетики.

Системі потрібно оговтатися після атаки

Отже, наслідки ударів 16 грудня справді важкі. Дуже серйозні пошкодження у Києві та у південних регіонах країни. Вони постраждали найбільше. Харченко зауважив, що, наприклад, відновлення водопостачання у цей же день киянам чекати не варто. Скоріш за все, це зможуть зробити лише завтра – 17 грудня.

“Як не сумно констатувати, але дефіцит електроенергії, який зменшився до 17 – 20%, зараз реально складає десь 45, а то й 50%. Швидко його скоротити не вдасться”, – заявив Харченко.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини