Свій день народження святкує відомий американський співак з українським корінням Боб Ділан

2495

Сьогодні день народження Боба Ділана – відомого американського співака, композитора і поета, володаря Нобелівської премії у галузі літератури. Він створив нові поетичні експресії в американській пісенній традиції. Він автор пісень, які наспівує увесь світ. А ще він має українське коріння. Знали про це?

Фото: Боб Ділан (lichnosti.net)

Про це пише на своїй Facebook-сторінці Олег Вишняков.

“Роберт Аллен Ціммерман (а саме таке справжнє ім’я Ділана) народився у містечку Дулут 24 травня 1941 року. Дід та бабуся Боба по батьковій лінії були євреями. Зігман і Анна Ціммерман жили в Одесі і емігрували звідти у 1905 році через єврейські погроми. Родина переїхала до США, де у штаті Мінесота і народився Боб. Його батьки – Абрахам Ціммерман і Беатриса Стоун брали активну участь у житті невеликої місцевої єврейської громади.

У 1947 батько Роберта захворів на поліомієліт, і сім’я переїхала до сусіднього міста Хіббінг. Там Боб і почав своє становлення, як особистість. У 10 років він пише перші вірші. На хлопця вплинули фільми «Бунтар без ідеалу» та «Дикун», вони змінили його погляд на суспільство, стиль. Ціммерман багато займався музикою, спершу полюбив блюз, а згодом – фолк. Його улюбленим виконавцем був Вуді Гатрі, Він настільки захоплювався ним, що навіть поїхав відвідати улюбленого співака до психітарічної клініки, де той лікувався через розлади нервової системи. Боб приїздив до Нью-Йорку, співав йому пісні та навіть бував у гостях.

Під час навчання у середній школі Боб виступав у складі різних колективів, які виконували народну музику в кафе і барах. Музичні заняття він продовжував і після вступу до Університету Міннесоти у 1959 році. Саме у цей час він став постійно виступати у нічних клубах. Для цього вирішив взяти псевдонім. Першим (але не єдиним) був «Ділан». Боб взяв за прізвисько ім’я свого улюбленого поета Ділана Томаса. Хоча пізніше і заперечував це.

У 1961 році Ділан кинув університет та переїхав до Нью-Йорка. Він багато спілкувався з іншими музикантами, набирався досвіду. Під час одного з виступів музику Боба почув музичний критик Роберт Шелтон. Він допоміг музиканту отримати перший контракт із лейблом та випустити перший сольний альбом. Хоча спершу там було усього дві авторські пісні, інші були ремейками.
Увесь наступний рік Ділан займався другим альбомом. Він був кардинально іншим – продуманим, повним прихованих сенсів та дорікань політикам. Ця платівка вплинула не лише на поціновувачів фолку, а й на рок-зірок. Наприклад, прослухавши її Бітлз теж зрозуміли, що мають велику силу говорити про соціальні проблеми у піснях. Наступні альбоми виконавця теж були протестними, сильними та вражаючими. У 1965 Ділан випустив перший рок-альбом. Сингл «Like a Rolling Stone», перша композиція у новому стилі, увійшла до «5000 кращих пісень усіх часів».

У 1966 році Боб Ділан потрапив у серйозну мотоциклетну пригоду. Лікуючись після аварії, він багато часу приділяв звучанню своєї музики. Більш як півроку вимушеної відпустки вилилися у чудовий альбом «John Wesley Harding». Саме він відкрив світові новий музичний напрям – кантрі-рок. За 76 років Боб Ділан випустив 37 студійних альбомів, його хіти «Knockin’ on Heaven’s Door» та «Blowin’ in the wind» знає увесь світ. У 1997 році Папа Римський навіть прочитав проповідь, що засновувалася на тематиці цієї пісні.

Цей великий музикант досі творить – не зважаючи на свій вік. Навіть присвоєння Нобелівської премії він проспав, бо готувався до чергового концерту. Боб Ділан – легенда, я щиро бажаю йому довгих років життя, сил та наснаги!” – пише почесний консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України Олег Вишняков.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини