Супрун розповіла, як правильно збирати гриби

1449
гриб

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликає бути обережними з грибами – з двох тисяч видів грибів, які ростуть в Україні, їстівними є не більше 500.

Перш за все Супрун радить відмовитися від споживання дикорослих грибів. Краще замінити їх грибами, які вирощують штучно, підлягають контролю і продаються в торговій мережі. Також варто уникати грибів на стихійних ринках.

На своїй сторінці в Facebook глава МОЗ розповсюдила рекомендації Центру громадського здоров’я.

“В Україні росте майже 2000 видів шапинкових грибів. З них їстівними вважаються не більше 500. Якщо ви збираєтеся в похід за грибами або шукаєте інгредієнти для нового рецепта – будьте дуже обережні”, – написала Супрун.

Якщо все ж пішли по гриби – уважно оглядайте їх: звертайте увагу на колір шапки, губки, ніжки. Збирайте тільки добре знайомі вам гриби. При найменшому сумніві відразу викиньте гриб, не залишаючи його поруч з іншими.

За словами Супрун, гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, тому не варто збирати гриби біля трас та підприємств. Також не збираєте гриби у посушливу погоду, бо в цей період концентрація токсинів у грибів збільшується.

Основними ознаками отруєння грибами є: нудота, блювота, різкий біль в животі, діарея, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задишка, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки і ноги), галюцинації та марення.

Джерело: Максимум

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини