Суддя Лічевецький, який підтримав заборону мітингів під час Революції Гідності, отримуватиме близько 100 тис. грн щомісячної пенсії, — «Слідство.Інфо»

557

Цього місяця він пішов у відставку і до смерті перебуватиме на державному утриманні.
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Ігор Лічевецький, який під час Революції Гідності проголосував за заборону мітингів, 11 липня пішов у відставку і отримуватиме від держави близько 100 тис. грн щомісячної пенсії, повідомили журналісти «Слідства.Інфо».

Журналісти дослідили біографію та професійну діяльність Лічевецького і з’ясували, що він має 19-річний стаж роботи в суді, що дає йому законне право розраховувати на довічне грошове утримання від держави.

Лічевецький починав свою кар’єру в Черкасах, а у 2010 році переїхав до столиці і продовжив роботу в Київському апеляційному адміністративному суді. На посаді судді Шостого апеляційного адміністративного суду він пропрацював майже 5 років.

У своєму матеріалі «Слідство.Інфо» нагадує, що під час Революції Гідності, у 2014-му, колегія суддів, у якій був Лічевецький, розглядала апеляційну скаргу на постанову ОАСКу про заборону мирних протестів на Майдані.

Одна з членкинь колегії — суддя Олександра Мацедонська — відмовилася підтримувати рішення колегії, однак «Лічевецький разом з іншим суддею Володимиром Мельничуком фактично легалізували незаконну постанову ОАСКу».

«Фактично, Лічевецький мав чудову можливість скасувати постанову ОАСКу, яка стала формальною причиною для силового розгону протестувальників на Майдані. Але Лічевецький своє рішення зробив й постанову ОАСКу залишили в силі», — розповіла «Слідству.Інфо» голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» Катерина Бутко.

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» дослідили список суддів, яких Вища рада правосуддя відправила у відставку. Можливість піти у відставку після 20 років служіння державі передбачена лише для тих, хто не брав хабарів та судив чесно. Журналісти виявили, що за 2023 рік у відставку пішло 168 служителів феміди, багато з яких мають сумнівну репутацію.

За словами члена Вищої ради правосуддя Романа Маселка, розмір довічного утримання деяких суддів може сягати 200 тисяч гривень.

Як з’ясували журналісти, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну держава витратила на пенсії суддів понад 5 мільярдів гривень.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини