Суд залишив Віктора Медведчука під цілодобовим домашнім арештом

664

Апеляційний суд залишив голову політичної ради партії «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука під цілодобовим домашнім арештом.

Про це передає hromadske із зали суду.

Сьогодні апеляційний суд розглядав скарги прокурорів та адвокатів Віктора Медведчука на рішення Печерського суду, яким депутата від ОПЗЖ відправили під цілодобовий домашній арешт.

Прокурори просили взяти під варту Медведчука, наголошуючи, що він може втекти від слідства й чинити тиск на інших ймовірних невстановлених фігурантів справи. Обвинувачення також наголошувало, що доказів вчинення Медведчуком злочинів достатньо, просто не всі з них уже були відкриті.Прокурори наголосили на тому, що наразі не всі ймовірні фігуранти встановлені, а отже є ризик тиску на них Медведчуком.

Суму застави у розмірі 300 мільйонів гривень прокурори пояснили майновим станом депутата та ймовірною сумою збитків.

Адвокати ж просили взагалі скасувати запобіжний захід або віддати на поруки народним депутатам. На думку захисників підозра є бездоказовим припущенням, а вручення здійснювалось з порушенням норм КПК.

Також вони наголошували на незаконності досудового слідства, зокрема НСРД. На їхню думку, слідство мало проводити Державне бюро розслідувань. Однак прокурори пояснили це тим, що стаття 111 ㅡ підслідність саме СБУ.

Захист наголосив на тому, що ризики не були доведені прокуратурою, як і відсутність можливості обрання більш м’якого запобіжного заходу.

Захисники Медведчука запевняли, що їхній підзахисний не буде тікати, й сумнівалися в незалежності проведених експертиз, мовляв, вони були підконтрольні СБУ. Також адвокати запевняли, що слідство не довело ймовірний зв’язок Медведчука з фірмами, які фігурують у справі, зокрема ㅡ «Нові проєкти».

Сам Віктор Медведчук вважає, що вся справа відносно нього і Тараса Козака ㅡ тиск на опозицію.

«Я і мої адвокати вважаємо, що матеріали підозри є необґрунтованими, політичним, а також вважаємо, що це політичні репресії проти мене, як представника партія, яка виступає проти курсу чинної влади. Ми виступаємо за мирне врегулювання на Донбасі, ми маємо мирний план. І це не просто план, а узгоджений в результаті переговорів усіх зацікавлених сторін», ㅡ сказав Медведчук.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини