Суд поновив громадянина Росії Богдана Львова на посаді судді Верховного Суду

398

Суд зобов’язав поновити скандального Богдана Львова у штаті Верховного Суду. Також, за рішенням судді, йому мають виплатити заробітну плату “за час вимушеного прогулу”.

10 січня Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов колишнього голови Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдана Львова щодо поновлення на посаді судді. Крім цього, суд зобов’язав виплати Львову зарплату за весь час “вимушеного прогулу”, – пише 24 канал.

Головне про справу Богдана Львова

У вересні 2022 року журналісти “Схем” виявили, що Богдан Львов понад 20 років тому отримав громадянство Росії на підставі довідки військовослужбовця. І коли йому виповнилося 45 років у 2012-му, поновив його.

Варто зауважити, що згідно з Конституцією України, набуття суддею громадянства іншої країни – це підстава для припинення його повноважень.

Тоді СБУ поінформувала Верховний суд про наявність у Львова громадянства Росії – тоді голова Верховного суду відрахував Львова зі штату суддів.

На фоні скандалу на сайті президента була зареєстрована петиція про позбавлення Львова українського громадянства, яка набрала 25 тисяч підписів. У відповідь президент Володимир Зеленський доручив Комісії з питань громадянства при Офісі президента перевірити наявність підстав для такого рішення. Однак про результати розгляду цього питання не повідомлялося.

Сам Богдан Львов заперечує наявність російського паспорта.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини