Станція метро “Вокзальна” в Києві: цікаві факти про пам’ятку архітектури

1117

У 1986 році станцію Святошинсько-Броварської лінії метро в Києві “Вокзальна” було внесено до списку пам’яток архітектури місцевого значення.

Як повідомив портал 44, її оформлення містить аспекти української історії. Зокрема, на її стінах розміщено бронзові медальйони з історичними мотивами, – пише Оbozrevatel.

Один з ескізів 1952 року.

Підсумковий варіант оформлення станції.

Ескіз оформлення станції 1958 року.

“Вокзальна” була однією з перших відкритих у Києві станцій – 6 листопада 1960 року. Архітекторами, які працювали над нею, були Євген Катонін, Іфран Шемседінов, Валентин Єжов і Вадим Скугарєв. Вестибюлі проєктували Анатолій Добровольський та Ігор Масленков, а художником виступив Олександр Мізін.

Проєкт наземного вестибюля.

Вестибюль незадовго до відкриття метрополітену

На цьому фото на вході до вестибюлю можна помітити старі дерев'яні двері.

Ця станція досить унікальна, оскільки її проєктуванню та будівництву приділяли багато уваги. Вона дивує як зовнішньою будівлею з вестибюлем, так і внутрішніми залами, яких відразу три. Вона оформлена білим мармуром із карнизами.

Центральний зал станції в перші роки роботи.

Ескалатор станції. Реклама з'їла ці прекрасні світильники.

Нетиповий кадр, знятий зі шляху.

Станція популярна серед пасажирів, і ще в 1960-ті планувалось побудувати другий вихід. Однак до цього часу його не зробили. Передбачається, що саме на “Вокзальній” буде пересадка на майбутню Подільсько-Вигурівську лінію метрополітену.

Пілони станції облицьовані світлим мармуром, підлога викладена квадратними плитами чорного габро.

Станцію назвали так тому, що розташована вона прямо на Центральному залізничному вокзалі Києва. Крім того, неподалік і автовокзал. Її спочатку будували для того, щоб вона всім своїм виглядом могла б знайомити приїжджих до Києва людей з Україною.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини