Справжнє волосся та одяг, як у клієнтів – секрети створення тендітних ляльок

970

Для виготовлення ляльок треба мати швейну машинку. У роботі також знадобиться оверлок та праска. На техніку, тканини та інші матеріали треба приблизно 30 тисяч грн. Обов’язково треба придумати якийсь цікавий елемент, що буде дивувати клієнтів. Наприклад, робити ляльки із зачісками, схожим на натуральне волосся.

Про це Gazeta.ua розповідає 23-річна Анастасія Петровська з Добропілля Донецької області. Дівчина вчиться у медичному університеті на фельдшера та декілька років як шиє ляльки на замовлення.

“Перші ляльки шила для моєї доньки, коли ще була вагітною. Це була кавова мавпочка, олень та домовичок. Ці іграшки є і досі, донечка ними грає, але вже рідше. У неї вже є інша моя лялька і великий кіт, — згадує Анастасія, — Дітям шию іграшки з натуральних тканин, щоб не було алергії. Спочатку наповнювала бавовною, а зараз холлофайбером”.

Автор: Надала Анастасія Петровська
Намагається робити ляльки, сходими зачісками чи одягом на клієнтів

Техніку Анастасія купила завдяки гранту на 25 тисяч, що давав один з благодійних фондів на розвиток підприємництва. Нитки та тканину докуповувала за власний кошт. На це витратила ще близько 5 тисяч грн. Проте зазначає, що цих матеріалів вистачить надовго.

“Часто питають, кого я обстригаю для зачісок лялькам. На справді замовляю спеціальні пасма штучного волосся – треси, – розповідає Анастасія, – Один метр коштує 70-130 грн в залежності від довжини. На одну ляльку треба близько двох тресів. Але достатньо одного, якщо буде капелюшок, якого не знімають”.

Автор: Надала Анастасія Петровська
Одну ляльку шиє приблизно 4 дні
Одну ляльку шиє приблизно 4 дні

На створення ляльки витрачає до 4-х днів. У майстрині є заздалегідь пошиті тулуби ляльок з трикотажної тканини. Для повноцінного образу треба ще зробити голову з волоссям, одяг, взуття, шапочки чи інші аксесуари. Середня висота ляльок близько 35 см. Вартість – 500-600 грн.

“Прошу фотографії людини, для якої замовляють ляльку. Підбираю колір волосся, зачіску, елементи одягу, щоб лялька чимось нагадувала людину, – розповідає Анастасія, – Часто треба побігати по магазинах, аби знайти тканину з таким же принтом як і одяг на фото. Але дуже щаслива, коли є ідентична або чимось схожа на оригінал та передає характер. Кожна лялька чимось особлива, має свої емоції”.

Автор: Надала Анастасія Петровська
Перші ляльки шила для власної доньки, коли ще була вагітна

Про себе розповідає у соціальних мережах. Замовляють ляльки місцеві на подарунки дорослим й дітям, іноді у приватні колекції.

“До дня вчителя робила ляльки для п’яти вчителів. Вони були у захваті. Також дуже сподобалась лялька-україночка. Жінка, якій її подарували до сих пір дякує, коли ми зустрічаємось на вулиці , — розповідає Анастасія, — Замовлення віддаю легко, бо через моїх ляльок мені хочеться донести людям шматочки щастя і доброти. А ось донечка майже кожну ляльку намагається залишити собі”.

Автор: Надала Анастасія Петровська
Вартість ляльки 500-600 грн

Усі інструменти та матеріали дівчина зберігає у коробках та плетених кошиках. У маленькій квартирі родини не вистачає місця обладнати майстерню. Зазначає, що виготовлення ляльок поки що більше як хобі. Але у найближчий час планує спробувати продавати ляльки на закордонному сайті.

“Мене надихають природа та люди. Часто їду в автобусі, дивлюсь на дитину та образ ляльки придумую. Часто беру з собою щось шити у подорожі. Або дочка дивиться мультики й вони щось підказують, — ділиться Анастасія, — Хочу створити колекцію ляльок “Моя робота”. Та поїхати та великий ярмарок майстрів у Полтаву чи Київ, де виставляють ляльки лялькарі”.

До теми:
Такими мають бути справжні українські ляльки: дизайнерська іграшка (фото)

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини