Співзасновник шведської Amnesty покидає організацію на знак протесту через скандальний звіт щодо України

1199

Скандал навколо звіту міжнародної правозахисної організації Amnesty International продовжує набирати обертів. Слідом за головою українського представництва цієї організації Оксаною Покальчук про свій вихід з Amnesty заявив співзасновник шведської Amnesty Пер Вестберг.

Своє рішення він обґрунтував незгодою із заявами Amnesty International щодо війни в Україні. Про це пише шведське видання Svenska Dagbladet, – повідомляє Оbozrevatel.

Співзасновник шведської Amnesty Пер Вестберг залишає правозахисну організацію після скандального звіту та звинувачень у бік України у скоєнні “воєнних злочинів” та порушенні правил ведення війни.

Пояснюючи своє рішення, він заявив, що скандальний звіт про Україну змусив його піти “з важким серцем”.

“Я є членом організації вже майже шістдесят років. З важким серцем, через заяви Amnesty щодо війни в Україні, закінчую свою довгу і плідну співпрацю”, – сказав він.

Водночас Вестберг нагадав, що Amnesty International була заснована як організація, яка працює для звільнення політв’язнів. Однак згодом розширила сферу своєї діяльності та отримала значний вплив. Так, на думку шведських ЗМІ, колишній голова шведського офісу організації спробував її виправдати.

“З самого початку Amnesty працювала над звільненням політв’язнів у всьому світі. З того часу вона поступово, іноді спірно, розширила свій мандат і стала ще однією, безумовно, помітною організацією з невідомим впливом”, – заявив Вестберг.

Видання нагадує, що Вестберг став співзасновником шведського відділення міжнародної правозахисної організації у 1964 році.

Нагадаємо, на початку серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала скандальний звіт, у якому звинуватила українську армію в тому, що військові “наражають на небезпеку життя мирних жителів”, розміщуючи особовий склад і техніку в містах, які штурмують російські окупанти. У звіті при цьому не було жодного слова про те, чи загрожують безпеці людей окупанти, які ведуть обстріли мирних населених пунктів.

На цей звіт відреагували представники української влади – міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який закликав правозахисників розповідати про те, що творить Росія, міністр оборони Олексій Резніков, який назвав звинувачення на адресу жертви агресії “збоченням”, і навіть президент України Володимир Зеленський, який наголосив, що Amnesty International спробувала амністувати країну-агресора, поки окупанти розстрілюють людей на зупинках та в церквах.

Обурені скандальним звітом і на Заході. Посол Британії Мелінда Сіммонс, реагуючи на заяву Amnesty International, заявила, що якби РФ припинила вторгнення, небезпеки не було б. А британське видання The Times назвало Amnesty International “пропагандистами Путіна” через звинувачення ЗСУ.

Надійшла реакція на звіт і з Євросоюзу, де зазначили, що це Росія атакує мирних жителів та цивільні об’єкти, ЗСУ їх захищають.

До того ж є дані, що під час підготовки звіту Amnesty International використовувала свідчення людей, одержаних під тиском у російських фільтраційних таборах, тобто вони взагалі не мали бути використані.

Незабаром після публікації доповіді глава українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила про своє звільнення. Рішення вона ухвалила на знак протесту. Покальчук зазначила, що українських співробітників організації не було допущено до підготовки звіту, а їхні заперечення не були взяті до уваги.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини