Закон про мову – це про захист державної мови, а не про заборону вільно спілкуватися рідною мовою. Подібні маніпуляції є російськими пропагандистськими меседжами.
Про це сказав політичний в’язень, народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ахтем Чийгоз в ефірі одного з українських телеканалів, передає Прямий.
“Є таке враження, що люди не розуміють, що закон – про захист української мови, а не про те, щоб комусь не давати розмовляти своєю рідною мовою. Я вважаю, що такі спекуляції й маніпуляції – це наслідки Російської імперії, Радянського Союзу, потім сучасної Росії. На жаль, ці методи присутні”, – сказав він.
“Ніякої проблеми немає знати державну мову – і водночас любити й розмовляти своєю рідною мовою. Небажання взагалі знати українську мову продиктоване політичною мотивацією певних груп населення – це неприпустимо”, – додав він.
Чийгоз нагадав, що культура в Росії завжди використовувалась як інструмент пропаганди, і російськомовний контент може нести загрозу державності України через вплив на людей.
“Що стосується кіноіндустрії, серіалів, артистів, сьогодні в Росії все це працює тільки в ідеологічному напрямку. Це є загроза. Коли в Криму спекулювали стільки років російською мовою, бо не було такої проблеми ніколи, але це привело до того, що зараз в нас вкрали Крим і ми стали чужими на своїй землі. Це пряма дія Російської імперії сьогоднішнього зразка”, – наголосив Чийгоз.
Нагадаємо, що раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що закон про мову потрібно міняти, але в “Слуги народу” немає єдиної позиції з цього питання.