Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 52: 6 архівних відео, які показують, яким був журналіст

1063
Я грузин, але, якщо треба – віддам життя за Україну: 10 цитат Георгія Гонгадзе, які випередили час

Вбивство журналіста стало одною з найбільш резонансних подій незалежної України і мало неабиякий вплив на подальший хід історії.

Фото з відкритих джерел

Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі на Київщині було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати Гонгадзе. Останки зберігалися у київському морзі, повідомляє Радіо Свобода.

Він був похований в березні 2016 року в Києві, на території церкви Миколи Набережного. Тоді у зверненні родина Гонгадзе наголосила, що з похованням журналіста його справа не припиняється, замовники його вбивства мають бути засуджені.

Розслідування, яке тривало з початку нульових привело до того, що в 2013-му році до довічного ув’язнення засудили лише екс-генерала МВС Олексія Пукача.

Пукача суд визнав виконавцем вбивства Гонгадзе, замовників вбивства слідство не встановило.

Восени 2000 року в Україні після оприлюднення «плівок майора Миколи Мельниченка» вибухнув так званий касетний скандал. На оприлюднених записах вказується про причетність екс-президента Леоніда Кучми та низки інших високопосадовців до вбивства журналіста Гонгадзе.

Журналіст був відомий своєї критикою президента Леоніда Кучми, а також тим, що в 2000-му році заснував одне з тепер найвпливовіших політичних інтернет-видань – сайт “Українська правда”.

Радіо Свобода зібрало з відкритих джерел записи ефірів та інтерв’ю Георгія Гонгадзе, які показують його як журналіста і як людину:

Гонгадзе і Кучма:

Гонгадзе і Медведчук:

Гонгадзе і Тимошенко:

Гонгадзе і закон про вибори, 1997:

Гонгадзе і війна в Грузії:

Гонгадзе і ЄЕСУ:

Джерело: Радіо Свобода

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини